затвори

Штета! Ја пропуштивте оваа зделка на Grouper.mk!

Не пропуштајте зделка! Зачленете се на Email листата на Grouper.mk!

За компанијата

Хотел Шумски Фенери

Пелистер Битола

Добивате

 • Ноќевање за двајца со појадок во двокреветна соба

 

*Напомена: за закуп на апартман потребни ви се два купони од ноќевање

Услови

 • Купонот може да се користи почнувајќи од 01.10.2013 до 31.03.2013
 • Пред купување на купонот потребна е претходна резервација на тел: (0)47 29 30 30 или (0)47 29 31 31 или e-mail: sfeneri@mt.net.mk
 • Предрезервацијата на собата трае неколку часа.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го испратите на следниот e-mail: sfeneri@mt.net.mk, за да ја потврдите резервацијата.
 • По 31.03.2013 купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Купонот  може да се искористи во периодот од 8.02.2013 до 31.03.2013
 • Може да комбинирате повеќе купони за повеќе ноќевање.
 • За деца до 5 години е бесплатно, за деца од 5 -10 години потребна е доплата од 200 ден., а за деца над 10 години потребна е доплата од 300 ден. директно во хотелот по ноќевање.
 • Потребно е да го прикажете испечатен купонот при пристигнувањето во хотелот.
 • Превоз не е вклучен во понудата

Опис

Уживајте во свеж планински воздух! Ноќевање со појадок во "Хотел Шумски Фенери" на Пелистер на 44% попуст!


Нашиот хотел се наоѓа во пазувите на Баба планина, сместен е на само 4 км од Градот Битола, на 900 метри надморска височина.

Во објектот на хотелот се наоѓа и ресторанот кој што нуди перфектна храна со висок квалитет. Без разлика дали сакат да го посетите прекрасниот Пелистер во зима и да уживате во благодетите на снежната природа, или во лето, да избегнете од градските гужви, нашиот хотел ви стои на располагање.

Хотелот е добро познат по својот ресторан, со капацитет од 120 седишта и елегантен декор. Тој нуди традиционална народна кујна, како и интернационални јадења со највисок квалитет, кои се приготвува по желба.

Локација

Хотелот е сместен во пазувите на Националниот Парк - Пелистер, кои се наоѓа на 900м надморска височина, во најживописниот дел од парчето природа кој може да се замисли во овој ден на државата. Уживајте во прекрасната природа што го опкружува нашиот хотел која ви овозможува моменти на свеж планински воздух.

Сместувачки капацитети

Хотелот располага со 17 ексклузивни соби, од кои: 4 апартмани 9 двокреветни соби 4 еднокреветни соби. Секоја соба вклучува: приватна бања телефон телевизор мини-бар Хот национaлен ресторан елски содржини Хотелот ги нуди следниве содржини: сала за конференции коктел барРесторан

Во нашето мени ќе најдете разни видови свежи салати, ладни и топли предјадења. Застапена е италијанската кујна преку разни видови пици и тестенини. За љубителите на Македонската кујна има различни македонски национални специјалитети. Во менито присутни се и разни додатоци ордевери десерти и апетисани. За љубителите на доброто вино ресторанот на Шумски Фенери нуди голем избор на квалитетни Македонски бели и црвени вина.
Локација

 • Хотел Шумски Фенери
 • Адреса: с. Трново, 7000 Битола
 • Тел/факс: +389 (0)47 29 30 30 (0)47 29 31 31
 • e-mail: sfeneri@mt.net.mk
 • web страна

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.