затвори

Штета! Ја пропуштивте оваа зделка на Grouper.mk!

Не пропуштајте зделка! Зачленете се на Email листата на Grouper.mk!

За компанијата

Hotel Almopia 3*

Добивате

 • 2 ноќевања за двајца со појадок

 

 • бесплатен Wi-Fi интернет

 

 • бесплатно кафе во текот на целиот ден

 

 • бесплатен паркинг

Услови

 • Купонот може да се користи почнувајќи од 01.10.2013 до 30.11.2012
 • Купонот може да се искористи од 04.08.2012 до 30.11.2012 во работни денови и викенди
 • Сите резервации се во зависнсот од достапноста, затоа ви препорачуваме да си резервирате на време.
 • Телефон за резервација: 0030 6937634974 или на e-mail: almopia1@yahoo.gr 
 • Потребна е навремена резервација бидејќи 20те соби за двајца ќе бидат приоритетно чувани за да ги задоволат потребите за саканите дати на купувачите на Grouper.
 • За дете до 12 бесплатно.
 • За трето возрасно лице се доплаќа 10 EUR за двете ноќевања со појадок со дополнителен кревет во собата.
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинрате за повеќе дневен престој!
 • Потребо е да го прикажете испечатен купонот по пристигнувањето во хотелот.
 • За да откажете или промените резервација контактирајте го Хотелот најмалку 3 денa однапред.
 • По 30.11.2012 купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Ограничени количини!

Опис

Ве носиме во прекрасниот хотел "ALMOPIA" лоциран во северниот дел на Грција, во местото Лутраки, одалечено само 100 км од градот Солун. Уживајте во бањите со термална вода со кои изобилува ова прекрасно место - бисер на природата!

Хотелот ги нуди сите удобности потребни за да поминете убав и релаксиран одмор, а е лоциран во подножјето на планинските предели, кои изобилуваат со природни убавини и бујна вегетација, опкружен е со голем број манастири, потоци и многубројни места совршени за прошетка и планинско пешачење.

Во близина на хотелот се наоѓа и прочуената бања "Лутраки“ која што располага со природна изворска термална вода со лековити својства, која е и една од најпродаваните флаширани изворски води во цела Грција, позната како „Лутра“.

Базените и водопадите се наоѓаат на само 2км од хотелот. Големиот базен зафаќа површина од 25м ширина и 50м должина, а помалиот е длабок само 1м и долг 10м, широк 30м и е совршен за сите возрасни групи.

Хотел Алмoпиа располага со повеќе хотелски соби, од кои секоја е опремана со бања, ладилник и телевизор, а во состав на хотелот има и простор за релаксација и забава со билјард и сл.

Посетете го ова живописно место кое изобилува со прекрасна природа и многубројни природни водопади кои ќе го направат вашиот престој незаборавен!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.