затвори

Штета! Ја пропуштивте оваа зделка на Grouper.mk!

Не пропуштајте зделка! Зачленете се на Email листата на Grouper.mk!

За компанијата

Фризерско студио К

ул. Пиринска бр. 45 (до кафе Бастион)

Добивате

 • Омбре фарбање (нијансирање), боја по договор

 

 • Пролетен третман на коса (колаген маска и колаген шампон)

 

 • Фенирање (пеглање или виткање)

Услови

 • Купонот може да се користи почнувајќи од 01.10.2013 до 11.06.2013
 • Задолжително закажување на телефон 02 3223 595 и 078 226 448
 • Салонот не работи во периодот од 1.05.2013 до 6.05.2013
 • Купоните можете да ги користите веднаш по купувањето
 • Лимит: Едно лице може да купи повеќе купони
 • Работно време: пон-пет од 10:00 до 20:00 часот/ саб од 10:00 до 18:00 часот

Опис

За нов и тренди изглед и совршена боја на вашата коса! Најновата техника на фарбање - Омбре нијансирање + лифтинг третман на коса со колаген + фенирање (пеглање или виткање) во Фризерско Студио "К" на 73% попуст!ОМБРЕ ефект е најнова техника на фарбање (нијансирање) и е најновиот тренд за коса во светот. Со омбре фарбањето се постигнува суптилно преоѓање на бојата на косата од светла кон темна или обратно. Со тоа прелевање имаме слика или приказ на едно угодно влевање на тонусот.

Џесика Алба, Сара Џесика Паркер, Џенифер Лопез, Миша Бартон, Дру Баримур се само дел од светските ѕвезди кои својата коса ја нијансираа со омбре техниката. Всушност трендот започна и од кај музичките и филмските ѕвезди и се прошири многу брзо за денес да е најпопуларниот начин на нијансирање и најпосакуван изглед.

Зборот ombre доаѓа од францускиот збор што значи "топење на боја" каде косата посветлува од коренот постепено кон врвот. Со ваквото топење на претопување на бои се добива ефект на софистицирано и опуштено движење на бојата.

Пролетен третман на коса - Станува збор за т.н лифтинг третман на коса со колаген кој делува против стареењето на косата, ја ревитализира и ја прави свиленкаста, мека и еластична.


Фризерско Студио "К" се наоѓа во Дебар Маало, во центарот на дневниот и ноќниот забавен живот на ул. Ленинова, до кафе Бастион. 

Салонот постои 3 години, со 10 годишно искуство во соодветниот домен, успешно работи со одличен тим, во позитивен и пријатен амбиент, како и голема поддршка од козметичката куќа за коса WELLA.

Фризерско студио "К"

 • Локација: ул. Пиринска бр. 45 (до кафе Бастион)
 • Телефон: 02 3223 595 и 078 226 448
 • Работно време: пон-пет од 10:00 до 20:00 часот/ саб од 10:00 до 18:00 часот
 • Facebook: Фризерско Студио Ка
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.