2 ја следат оваа компанија


- 15%

15% MyAir Voyager - Прочистувач на воздух со 7 нивоа на прочистување + 2 години гаранција

14999 ден.

12749 ден.

Преостанато време

Опис

Функции:

 • Автоматско следење на квалитетот на воздухот со сензор и индикатор кој реагира на различни мириси и хемикалии ” “SHINYEI KAISHA” (јапонија).
 • Children Lock; Автоматко прилагодување на брзината;Потсетник за замена на филтерот.
 • Екран со индикатор за концентрација на PM2.5;
 • Smart mode
 • 3 степени на брзина на работа,  “Sleep Mode” функција
 • 1-12h Тајмер
 • Часовник
 • Ослободувач на негативен анјон со јачина од 5×106  cm3
 • Далечински управувач и панел на допир
   

7-Нивоа на прочистување:

 • Алуминиумски пред-филтер.
 • Нано-ладен катализатор.
 • Филтер од активен јаглен
 • Антибактериска и антивирусна ткаенина
 • Високо ефикасен HEPA филтер кој прочистува до 0.3микрометри(ПМ1,ПМ2.5,ПМ10)
 • UV Стерилизација.
 • Јонизатор
   

Ефекти кои се добиваат со користење на уредот:

 • Редуцира 97% миризба, чад од цигари, гас и влакна од миленичиња.
 • Елиминира 99.7% прашина, полен, алергенси, мувла
 • Отстранува 99.9% формалдехид, бензен, цијанид и други испраливи органски соединенија (TVOC).
 • Убива 98,95% вируси и бактерии.
 • Го подобрува дишење, го подобрува спиењето и го ојакнува имунитетот.
 • Не испушта озон, ја обновува активноста на телото.
 • Го зголемува протокот на кислород во мозокот, ја подобрува функцијата на кардиоваскуларниот и респираторниот систем

Технички детали:

 • Напојување: 220V/50Hz
 • Моќност: 80W
 • Бучава: Споро 29.4dB/ Средно 39dB/ Брзо 55dB
 • Тип на мотор: DC Мотор од "GREE" 
 • Материјал на маска: ABS од LG
 • Големина на филтер: 450x300mm 
 • CADR индекс: 320m3/h
 • Површина на прочистување: 45m2
 • Димензии на производот: 370x195x650mm
 • Гаранција: 2 години
 • Тежина: 8 kg
 • Сертификати: CE, CB, ETL, ROHS approval
 • Димензии на пакувањето: 433x256x720mm 

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "MY AIR"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 15 дена од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Прочистувачи на воздух.
Користиме најсофистицирана технологија за прочистување на воздухот во вашиот дом или деловен простор

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.