46 ја следат оваа компанија


Професионални DJ слушалки GEMINI DJX-05 + 1 година гаранција

2290 ден.

1990 ден.

Шифра:

300000001191
 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактертистики на производот:

 • Фреквентен опсег: 20 Hz-20 kHz
 • Импеданса: 32 Ω (на 1 kHz)
 • Чувствителност: 102 dB (на 1 kHz, 1V ac)
 • Влезна моќност: 1 mW
 • Максимална моќност од 200 mW

Gemini DJX-05 DJ - Слушалки доведуваат "hi-fi" динамички подобрен звук во лесен и удобен дизајн. Ќе можете да слушнете јасни високи тонови што ќе останат пријатни дури и во големи количини, остри средни тонови кои испорачуваат "голем" звук и елоквентност и длабок бас што ви дава екстремен осет на сабвуферот во мини драјвер.

 • Динамично подобрен и избалансиран звук со јасни високи тонови, нежни средни тонови и длабок бас
 • Прилагодлив, обложен држач за на глава и удобни, меки перници за уши.
 • Реверзибилни вертикални ротирачки спојки хоризонтално 90 ° /вертикални 180 °
 • Издржливи, лесни и флексибилно преклопливи
 • Отстранливкабел (4 м)
 • Позлатен конектор 1/8 "(3,5 мм) со адаптер за завртување од 1/4" (6,35 мм)

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.