53 ја следат оваа компанија


Опис

Карактеристики на производот:

  • Ултра-густ H11-степен HEPA филтер и филтри до 99,5% од PM 0.3

Mi Air Purifier користи ултра густ Toray PP и PET HEPA филтер за да ги фати PM2.5, PM0.3, полен и други честички што може да се вдишат, овозможувајќи да помине само чист воздух. Тој мери 7,7 метри кога е целосно проширен и ефикасно филтрира 99% од PM0.3 честички и 99,99% од PM2,5 честички.

  • 360 ° филтрација, 3 слоеви со високо ефикасно прочистување

3 слоеви висока ефикасност на филтрација и прочистување (Примарен филтер, EPA филтер и висококвалитетен активиран јаглерод). Цилиндричната форма овозможува 360 ° филтрација на големи лебдечки честички и штетни материи.

  • Апсорбира секакви видови мириси и штетни материи

Реновирањето на домот и другите активности можат да испуштаат супстанции како што се формалдехид и бензен што може да предизвика штета при високи густини. Филтерот со активен јаглен на кокос апсорбира стотици штетни супстанции, одржувајќи го вашиот дом чист и вашето семејство здрави.

  • Ултра-густ H11-степен HEPA филтер и филтри до 99,5% од PM 0.3

Mi Air Purifier користи ултра густ Toray PP и PET HEPA филтер за да ги фати PM2.5, PM0.3, полен и други честички што може да се вдишат, овозможувајќи да помине само чист воздух. Тој мери 7,7 метри кога е целосно проширен и ефикасно филтрира 99% од PM0.3 честички и 99,99% од PM2,5 честички.

  • Примарен филтер

Има висока издржливост и е отпорна на преклопување, маст, масти, киселини, алкалии и повеќето растворувачи. Цилиндричната форма овозможува 360 ° филтрирање на прашина, коса и други поголеми лебдечки честички.

Сите филтри ја губат ефикасноста со текот на времето и мора веднаш да се заменат. Филтрите што не се заменуваат на време не можат да ги блокираат штетните супстанции или може да предизвикаат секундарна контаминација.

Спротивно на она што другите можат да го рекларат, чистењето на старите филтри со вода или со правосмукалка не гарантира дека филтерот ќе ја врати својата ефикасност.

Детали за испорака

Испорака

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.