53 ја следат оваа компанија


Блок коцки за познатата Jenga игра со дизајн по избор

450 ден.

290 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Шифра:

200000000390

Опис

Jenga e забавна игра со извлекување блокови од кула со коцки која бара голема физичка способност, спретност и прецизност! Оригинално создадена од Leslie Scott играта е наменета за еден или повеќе играчи. Jenga е одлична друштвена игра во која еден од играчите фрла dice коцка и треба да го извлече блокот со истата боја или бројка и да ја постави на врвот на кулата без да ја растури.

Димензиите на еден блок се 1.5 x 2.5 x 7.5 cm кулата може да се нареди во висина од 27 cm и е широка 7.5 х 7.5cm

Карактеристики на прозводот:

  • Димензии на пакување: 29 x 8 x 8cm
  • Димензии на кула: 27 x 7.5 x 7.5cm
  • Не е наменето за деца под 3 години

Детали за испорака

Испорака

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.