2 ја следат оваа компанија


15% MyAir Jimmy - Прочистувач на воздух со 4 нивоа на прочистување + 2 години гаранција

6999 ден.

5949 ден.

Преостанато време

Опис

Функции:

 • Автоматско следење на квалитетот на воздухот со сензор и индикатор кој реагира на различни мириси и хемикалии “SHINYEI KAISHA” (Јапонија) .
 • Автоматко прилагодување на брзината;Потсетник за замена на филтерот; Smart mode; 3 степени на брзина на работа,“Sleep Mode” функција.
 • Екран со индикатор за концентрација на PM2.5
 • 1-8h Тајмер со “Sleep Mode” функција
 • Ослободувач на негативен анјон со јачина од 5×107 cm3 
 • 4 Нивоа на прочистување
 • 1. Филтер од активен јаглен
 • 2.Високо ефикасен HEPA филтер кој прочистува до 0.3микрометри (ПМ1.0, ПМ2.5, ПМ10)
 • 3. UV стерилизација
 • 4. Јонизатор
 • Екран на допир
 • Гаранција 2 години
   

Ефекти кои се добиваат со користење на уредот:

 • Редуцира 97% миризба, чад од цигари, гас и влакна од миленичиња.
 • Елиминира 99.7% прашина, полен, алергенси, мувла
 • Отстранува 99.9% формалдехид, бензен, цијанид и други испраливи органски соединенија (TVOC).
 • Убива 98,95% вируси и бактерии.
 • Го подобрува дишење, го подобрува спиењето и го ојакнува имунитетот.
 • Не испушта озон, ја обновува активноста на телото.
 • Го зголемува протокот на кислород во мозокот, ја подобрува функцијата на кардиоваскуларниот и респираторниот систем
   

Технички детали:

 • Моќност: 7,5W / 220V/50Hz
 • Бучава: Споро 25dB/ Средно 34dB/ Брзо 53.5dB
 • Тип на мотор: DC Мотор од "GREE"
 • Материјал на маска: ABS од LG
 • Големина на филтер: 180x180mm
 • CADR индекс: 85m3/h
 • Површина на прочистување: 10m2
 • Димензии на производот: 200x200x313mm
 • Гаранција: 2 години
 • Тежина: 1.8 kg
 • Сертификати: CE, CB, ETL, ROHS approval
 • Димензии на пакувањето: 245x245x416mm

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 24.11.2021 до 15.02.2022

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "MY AIR"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 15 дена од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Прочистувачи на воздух.
Користиме најсофистицирана технологија за прочистување на воздухот во вашиот дом или деловен простор

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.