94% попуст на онлајн курс за Networking Events Organizer во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 372 ден. (6 €)

Цена

372 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

94%

Заштеда

5766 ден.

Преостанато време

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Networking Events Organizer

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.01.2023 до 21.11.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

Bring people together in meaningful ways as a networking event organizer.

We live in a global world. Yet, the face-to-face interaction is more important than ever. Thus, all businesses, big and small, rely on networking events to meet partners and clients and develop meaningful relationships.

Networking events range from local meet-ups to international conferences costing hundreds of millions of dollars. Anyone can benefit from the ability to expand their network and these events make it easy to do so. Getting involved not only allows you to add to your skillset, but gives you the potential to change the business landscape by fostering partnerships and witnessing historic deals.

Every lesson in this course stems from the real-world experience of our team. With decades of experience, they have witnessed the ways that networking and events have changed for the better. More importantly, they know how the Internet and social media have transformed the event landscape. With this knowledge, they have created a course with a solid foundation in business principles.

During this course, you will learn practical lessons about organization that can be re-applied to your career as an event planner. You can take these principles and use them to build yourself a solid foundation in networking event organization. You will learn how to use the essential principles of organization to create a uniquely personal event that guests will clear their calendars to attend.

Get started on the Networking Event Organizer course today and start making your mark on the business world.

What you will learn:

 • About different types of networking events
 • The importance of networking in the business world
 • What it means to make connections
 • How to organize your event to encourage attendance and communication
 • About different types of events
 • How to choose venues and plan themes
 • Ways to attract the right people
 • How to measure your success
 • Ways to make your next event even better!

Дополнителни информации околу самиот курс како и модулите кои ќе бидат изучувани може да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.