3 ја следат оваа компанија


- 33%

2 x Shape Me Shake + Гратис Шејкер – Пакет за 30 дена

2998 ден.

1999 ден.

Опис

Подобрете ги физичките напори, забрзајте го согорувањето на мастите и постигнете видливи резултати за 30 дена! Со одличен вкус на лешник.

+ Гратис шејкер за брзо и лесно до вашиот омилен протеински шејк!


СПРЕМЕНИ СТЕ ЗА НОВ ПОЧЕТОК И ФОРМИРАНО ТЕЛО?

Протеински пијалок, кој знае што сè и е потребно на жената!

Shape Me Shake со својата иновативна формула ви помага да го преобликувате вашето тело и ве прави да се чувствувате и да изгледате добро!

 • Врвни 16 гр протеин од сурутка, 5 гр квалитетни хранливи влакна и додаток казеин се грижат да останете сити со часови.
 • Содржи протеини од сурутка, хијалуронска киселина Q10 и 11 витамини, така што ќе добиете сè што е потребно за да се почувствувате и да изгледате ТОП!
 • Екстрактот од зелено кафе и Л-карнитинот помагаат при слабеење така што ја запираат апсорпцијата на шеќер и помагаат при согорување вишокот килограми.
 • Сето ова во пијалок кој содржи само 105 калории!

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Слабеењето е лесно ако започнете правилно. Без додаден шеќер, со висока содржина на хранливи влакна, брзи и бавно сварливи протеини и високо квалитетни состојки за слабеење, проверете дали за кратко време ќе ги постигнете посакуваните резултати.

ЗОШТО Shape Me Shake ДЕЛУВА ТОЛКУ ДОБРО?

Едноставно. Протеинските пијалоци се многу ефикасни во слабеењето. Ние дополнително го подобривме пијалокот со тоа што му додадевме состојки што им недостасува на другите протеински пијалоци.

ОБИЧНИ ПРОТЕИНСКИ ПИЈАЛОЦИ

 

1. Протеинските пијалоци се одлични за мускулна маса, но не ве одржуваат сити долго време

 

2. Тие имаат премалку или немаат воопшто хранливи влакна

 

3. Немаат додадени витамини

 

4. Нема додадени состојки за слабеење

 

5. Нема вистински хранливи материи

 

6. Премногу шеќер

SHAPE ME SHAKE

 

1. Комбинацијата на протеин од сурутка и казеин обезбедува подолго чувство на ситост (ја запира желбата за слатки кои ги уништуваат вашите напори) и помага да ги заштитите вашите мускули при слабеење

 

2. 5 гр диетални влакна не само што обезбедуваат намален глад, туку и ја смируваат цревната флора, го поддржуваат варењето и слабеењето

 

3. Зеленото кафе и Л-карнитинот го прават овој шејк вистински помагател во слабеењето – ја запира апсорпцијата на шеќерот и го забрзува слабеењето.

 

4. 11 витамини кои обезбедуваат важни хранливи материи во диетите со малку калории.

 

5. Ништо не криеме. Пијалокот содржи 105 калории и 4,4 гр јаглени хидрати, од кои 1,5 гр шеќер + 11 витамини, целиот спектар на аминокиселини, 5 гр влакна и 5 дополнителни состојки за обликување на телото.

 

ДАЛИ ВИ ТРЕБААТ ДОКАЗИ?

Еве ги двата најважни факти што ги зедовме во предвид при дизајнирањето на Shape Me Shake:

 • Додавањето на диетални влакна го намалува ризикот од дебелеење и маснотии кај жените, без оглед на физичката активност и потрошувачката на маснотии. [1] 
 • Истражувањата покажаа дека возрасните кои го зголемиле внесот на протеини без промена на исхраната, многу побрзо изгубиле тежина. [2] 
Нутриционистички вредности Во 100 гр Во 30 гр
Енергетска вредност 1483 kJ / 353 kcal 445 kJ / 106 kcal
Маснотии

 

–          Од кои заситени

6,2 гр

 

3,3 гр

1,8 гр

 

1 гр

Јаглехидрати

 

–          Од кои шеќери

15 гр

 

5,7 гр

4,4 гр

 

1,7 гр

Влакна 16 гр 4,9 гр
Протеин 51 гр 15 гр
Сол 1,5 гр 0,45 гр

Начин на употреба: Додадете 1 лажичка (30 гр во прав) и 300 ml вода во шејкер и протресете 40 секунди.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.

Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки: (во една порција од 30g): концентрат на протеини од сурутка 56,5%; инулин 15,6%; калциум казеинат (содржи млеко) 9%; малтодекстрин 5,3%; какао во прав со намалени маснотии; згуснувач: целулозна гума; Л-карнитин L-таратрат (Л-карнитин 0,7%); емулгатор: лецитини (соја); ароми; бромелаин во прав 0,53%; сол; калциумови соли на ортофосфорна киселина 0,44%; екстракт од зелено кафе 0,35% (хлорогена киселина 45%); пченкарен скроб 0,26%; засладувач: сукралоза; магнезиум оксид 0,17%; Л-аскорбинска киселина (витамин Ц 49,5 мг ~ 61,9% НРВ*); ДЛ-алфа-токоферил ацетат (витамин Е 4,8 мг ~ 40% НРВ *); хијалуронска киселина 0,03%; никотинамид (ниацин 8,1 мг ~ 50,6% НРВ*); коензим Q10 0,02%; ретинил ацетат (витамин А 439,5 µг ~ 54,9% НРВ*); Д-пантонат, клациум (пантотенска киселина 2,67 mg ~ 44,5% NRV *); холекалциферол (витамин Д3 2,67 µг ~ 53,4% НРВ*); тиамин мононинат (витамин Б1 0,81 мг ~ 73,6% НРВ*); пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); рибофлавин (витамин Б2 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); птеројлмоноглутаминска киселина (фолна киселина 106,5 µг ~ 53,2% NRV *); Д-биотин; цијанокобаламин (витамин Б12 2,4 µг ~ 96% НРВ *).

*НРВ = нутриривни референтни вредности.

Декларација за хранливи вредности: Енергија: 1470 kJ / 349 kcal (на 100 гр), 441 kJ / 105 kcal (на 30 гр); Маснотии: 5,6 гр (на 100 гр), 1,7 гр (на 30 гр); од кои заситени 3,0 гр (на 100 гр), 0,9 гр (на 30 гр); Јаглени хидрати: 15 гр (на 100 гр), 4,4 гр (на 30 гр); од кои шеќери: 5,2 гр (на 100 гр), 1,5 гр (на 30 гр); Влакна: 16 гр (на 100 гр), 4,9 гр (на 30 гр); Протеини 52 гр (на 100 гр), 16 гр (на 30 гр); Сол: 1,5 гр (на 100 гр), 0,45 гр (на 30 гр). Произведено во фабрика каде исто така се произведува млеко, јајце, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која што содржи ореви.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1200 денари
 • Доплата од 130 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-4  работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 218 959
 • Види ја продавницата на "Tummy Tox" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Нашата мисија е да ви ја обезбедиме целата поддршка што ви е потребна за да ги постигнете посакуваните резултати, но и да стекнете поголема самодоверба и повеќе енергија. Нашиот пристап е безбеден и нежен, со цел да направиме да се чувствувате добро во вашата кожа. Нашите производи содржат најквалитетни природни состојки поддржани од науката, создадени да го негуваат вашето тело и дух. Навистина се надеваме дека ви се допаѓаат.

 

Производите на TummyTox за детоксификација и губење на вишок килограми беа внимателно дизајнирани за да ви помогнат да ги постигнете вашите цели на 100% природен начин. Ги препорачуваме на секој што сака да ги победи своите нездрави навики, да открие нови извори на енергија, да го исчисти своето тело од токсини, да се чувствува подмладен и да го подобри имунитетот.

Ние веруваме во лековитите својства на природните состојки и знаеме дека благосостојбата се стекнува кога нашето тело и ум се во хармонија. Ова е причината зошто развивме производи кои ја применуваат оваа идеја на предизвиците на современиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.