40% попуст на Everyrays електрична турпија за стапала и нокти 2 во 1 + крема за стапала по избор

1930 ден.

1165 ден.

Купени:

1
 • Бул. Партизански одреди бр.82/2 лок. 25 (трговски центар Антико, Карпош 4)

  Одведи ме таму

  078 431 411

  melsgroup@mail.com

Опис

Еveryrays електрична турпија за стапала и нокти 2 во 1 + крема по избор + бесплатна достава:

 • Крем за испукани стапала со какао путер (75 мл.)
 • Крем за омекнување на кожата на стапалата со алое вера и овес (75 мл.)
 • Крем за ексфолијација со овошни киселини и бисерна школка (100 мл.)

Електричната турпија Роллов 2 во 1 е професионален, водоотпорен отстранувач на грубата и задебелена кожа на стапалата, а со додатокот за нокти овозможува дополнителна грижа за ноктите.Ја омекнува сувата, груба и задебелена кожа на стапалата и ги полира ноктите. Уникатните турпии со дијамантски кристали се вртат 360 степени, 40 пати во секунда, со 300 степени широчина на агол. Турпијата е дизајнирана за употребана нозе и раце, на сува или влажна кожа. Електричната турпија работи на батерии (2х 1,5 V AA), има копче за пуштање и запирање, безбеден прекинувач и заштитно капаче. 

Употреба:

1Отстранувачот на груба кожа: наместете го делот со турпијата и вклучете го. Турпирајте околу сувата и груба кожа. Може да се употребува и под вода (делот со батерии не смее да се потпоува во вода). За поголем и траен ефект на мека и негувана кожа,  се користи во комбинација со кремите за негување на стапала и ексфолијација на Everyrays.

2. Додаток за нокти: Скратете ги ноктите по ваша желба, натопете ги во млака вода и потоа турпирајте со зелениот дел од додатокот за нокти, се додека не добиете мазна и рамна површина. Потоа, со белиот дел на додатокот исполирајте ги за целосна нега и сјај на вашите ноктиПо секоја употреба, да се измие делот за турпирање на стапала и потоа да се чува на суво и чисто место, подалеку од дофат на деца. 

Мерки на претпазливост: Да не се употребува врз исчена или раскрвавена кожа. Доколку имате кожна болест, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба на електричната турпија.Пакувањето содржи:електрична турпија со додаток со дијамантски кристали за нега на стапала и додаток за нега на нокти, четка за чистење и две батерии.

УСЛОВИ:

 • Купонот може да се искористи од 06.03.2019 до 15.05.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот можете да го подигнете од компанијата Мелс или пак да ви биде доставен
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата за Скопје е бесплатна! За остнатаите градови е со соодветна доплата
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.