16 ја следат оваа компанија


- 25%

25% попуст на Mondial VP-02 Пегла на парна станица + бесплатна достава

7990 ден.

5990 ден.

 • бул. Борис Трајковски 86а (до Лукоил)

  Одведи ме таму

  02 2520 999, 078 238 820

  info@krusel.mk

Опис

Извлечете максимум од Mondial парната пегла

Пеглањето облека може да биде многу полесна и попрактична работа ако имате соодветна опрема. Овој апарат користи водена пареа за распеглување и ја остава вашата облека спремна за употреба без да ризикувате да ја оштетите.

Облеката виси за време на пеглање и со помош на прскалка од нерѓосувачки челик се исправаат вдлабнатините. Тогаш, само однесете го парчето облека во гардероба!

Резервоар од 2 литри ја снабдува пеглата со вода. Таа вода е доволна за околу 70 минути работа, ќе испеглате многу парчиња облека пред да треба да го наполните резервоарот повторно.

Вклучете го апаратот и почекајте! За помалку од една минута можете да почнете да ја пеглате облеката. Апаратот достигнува вистинска температура за употреба во 45 секунди.

Прилагодливо црево - Наместете ја висината и закачете го парчето облека на закачалка.

Прилагодете ја висината на шипката според големината на парчето облека и уверете се во удобноста при неговата употреба. Тогаш само закачете го на закачалка за да работите со максимална удобност и да гарантирате квалитетен резултат.

Заедно со апаратот Mondial добивате прицврстувач, долга четка за да работите со ткаенини од влакна и обложена четка за ткаенини како кадифе или канила.

Mondial е со висок стандард на ефикасност и квалитет, обезбедувајќи успех во грижата за вашата облека. Автономија од 70 минути, млазница од нерѓосувачки челик, прилагодлива шипка со закачалки, закачалка со сврзувачки елементи, додаток за прицврстување, долга четка за четкање идеален за влакна и ватирана четка за ткаенини како кадифе или канила. Ги интегрира функциите за секојдневно да се практикува!

Технички спецификации:

 • Потрошувачка на енергија (kW / h) 1,5
 • Моќност (W) 1500
 • Капацитет на резервоар 2 литри
 • Напон / напон 110V/220V
 • Содржина на пакетот - Mondial Vip Care VP-02 Steam Tramp
 • Црна боја
 • Гаранција 12 месеци
 • Димензии: 158 цм (В)х 25,00 цм (Ш) х 34,00 (Д)
 • Тежина: 2,87 кг

Бесплатна испорака до вашиот дом!

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Крусел" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.