44% попуст на партија куглање за едно лице во "4Bowling" - Capitol Mall во вредност од 140 ден. по цена од 79 ден.

РАСПРОДАДЕНО

44% попуст на партија куглање за едно лице во "4Bowling" - Capitol Mall во вредност од 140 ден. по цена од 79 ден.

Цена

79 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

140 ден.

Попуст

44%

Заштеда

61 ден.

Купени : 324

 • Capitol Mall (3-ти спрат)

 • 070 280 586

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 22:00 Саб-Нед: 10:00 - 22:00

Добивате

Партија куглање за едно лице (10 серии x 2 фрлање)

* на една лента е дозволено максимум 8 лица


Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.05.2017 до 30.06.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин

Опис

4Bowlling е современа професионална куглана лоцирана на третиот кат во Капитол Мол населба Аеродром, која заедно соигротеката Кидс Парк го сочинува најголемиот семеен забавен центар Капитол Плеј.

Кугланата го негува американскиот начин на куглање кој се разликува од европскиот пред сѐ по тоа што има дупки за прстите на самите топки за куглање. Опремена е со 4 ленти за куглање од реномираниот бренд Brunswick, дисплеј за резултати, професионални топки како и патики за куглање.

За дополнителна забава, составен дел на кугланата од спортски и забавен карактер се и две професионални Brunswick билјард маси.

Убаво уреден и стилизиран ентериер, професионален шанк опремен со најразличен пијалак, професионален и ведар персонал кој Ви стои на располагање.

Располага и со пространа тераса која се користи најчесто за следење на спортски натпревари и како место наменето за пушачи.

Дружењето со 10 кегли претставува друштвена игра наменета за сите возрасти. Благодарение на позитивното чувство кое го предизвикува, натпреварувачкиот дух и забавата претставува одлична содржина за организација на роденденот на Вашето дете. Од безбедносни причини минимална возраст за oваа активност е 10 години.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ