#ТимскиАктивности - Игра, Дружење, Натпревар! 37% попуст на партија куглање за едно лице во 4Bowling - Capitol Mall во вредност од 150 ден. по цена од 95 ден.

Вредност

150 ден.

Попуст

37%

Заштеда

55 ден.

Купени: 302

Добивате

Тимска активност: Партија куглање за едно лице 

Вклучено: 

 • 10 серии x 2 фрлања
 • професионални топки 
 • патики за куглање

Времетраење: додека не заврши играта

Број на членови: минимум 1 лице, а максимум 8 лица на една лента

Стимулира: натпреварувачки дух, компетитивност, прецизност

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.04.2019 до 30.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин
 • Купонот е наменет за лица над 10 години

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на invoicing@grouper.mk
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на invoicing@grouper.mk
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Оваа зделка е дел од кампањата #ТимскиАктивности.

Прочитај повеќе за кампањата во блог постот.

---------------------------------------------------------------------

Како придонесува за тимот?

Едно што е сигурно за куглањето е дека не можеш да играш сам! За возбудата да биде уште поголема, овој дамнешен спорт е топ опција за тимско зближување и градење на тимските врски. Научните студии за бенефитот од куглањето укажуваат дека е одличен спорт за минимизирање на стресот, особено кога играте со блиски личности, како што се вашите колеги! Друга позитива е што самата техника на играње, односно положба на телото која треба да ја заземете за да имате полн погодок е одлична вежба за мускулите и лигаментите, имајќи во предвид дека константно се движите со поголема тежина во вашите раце. Не може да не ја споменеме одличната дружба и мотивација за победа која ќе направи "boost" и на социјалните врски меѓу колегите и тимот (со тој кој ќе играте како и со тимот на работа). А прецизноста за да ги погодите пиновите секако зависи од вас и вашата способност за импровизација...и дури да не сте нјапрецизниот човек на планетава, ќе се изненадите од аплаузот и воодушевувањето од колегите кога и по неколку обиди ќе ја фрлите куглата праволиниски и ќе ги погодите сите пинови :)

Како функционира?

Играта е распоредена во 10 серии со по 2 фрлања по лице. За добрата техника на фрлање и погодок на пиновите (по можност сите) задолжително е да ги носите специјалните патики за куглање и доброто држење на професионалните топки (кугли). Доколку играте во тим од неколку колеги, сите бодови кои се запишуваат на крај се собираат и споредуваат со вкупните бодови на останатите тимови. Понесете убаво расположение и желба за победа и... среќно!

4Bowlling Capitol Mall

4Bowlling е современа професионална куглана лоцирана на третиот кат во Капитол Мол населба Аеродром, која заедно соигротеката Кидс Парк го сочинува најголемиот семеен забавен центар Капитол Плеј.

Кугланата го негува американскиот начин на куглање кој се разликува од европскиот пред сѐ по тоа што има дупки за прстите на самите топки за куглање. Опремена е со 4 ленти за куглање од реномираниот бренд Brunswick, дисплеј за резултати, професионални топки како и патики за куглање.

За дополнителна забава, составен дел на кугланата од спортски и забавен карактер се и две професионални Brunswick билјард маси.

Убаво уреден и стилизиран ентериер, професионален шанк опремен со најразличен пијалак, професионален и ведар персонал кој Ви стои на располагање.

Располага и со пространа тераса која се користи најчесто за следење на спортски натпревари и како место наменето за пушачи.

Дружењето со 10 кегли претставува друштвена игра наменета за сите возрасти. Благодарение на позитивното чувство кое го предизвикува, натпреварувачкиот дух и забавата претставува одлична содржина за организација на роденденот на Вашето дете. Од безбедносни причини минимална возраст за oваа активност е 10 години.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.