- 52%

52% попуст на компактни звучници N-SOUND CUBE 1 од Нитро Компјутери

625 ден.

299 ден.

Купени:

2
 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374; 02 25 53 472; 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

Kомпактни звучници N-SOUND CUBE 1

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Опис

Звучниците може да бидат вклучени преку мобилен телефон, PC, Mac, лаптоп, таблет, TV, MP3/MP4 плејер, CD/DVD плејер, iPhone, iPod или било кој друг уред со 3.5" аудио приклучок.

Карактеристики:

 • Компактен изглед и погодни за пренос
 • Вграден сабвуфер за длабоки басови
 • Јасна изразеност на високотонците
 • Слушајте убав звук насекаде каде што се движите.
 • Со 5V адаптер (за полнење на мобилен телефон), може да се приклучи директно на приклучок во струја.
 • Вистинска музичка моќност: 5W
 • PMPO моќност: 580W
 • Сигнал-до-бучавост ниво >= 80dB +- 2dB
 • Импеданса: 4 оми
 • Дисторзија на звукот <= 0,3%
 • Фреквенциски опсег: 90Hz - 20KHz
 • Чувствителност: 600mV
 • Дијаметар на звучникот: 50mm
 • Димензии на кутија на одделен звучник: 7 x 7 x 7 cm
 • Боја: црна со портокалови рабови за кул изглед
 • Пакување: full-color кутија која е одлична како подарок
 • Се напојува со струја од USB портата на уредите или со 5V адаптер директно во струен приклучок.
 • Регулатор на јачината на звукот поставен на задната страна на активниот звучник.

*Гаранција: 3 месеци.
*Македонско упатство во кутијата.

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 31.10.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.