3 ја следат оваа компанија


- 64%

64% попуст на држач со кулер за лаптоп/таблет со систем за ладење Nitro N-Cool 6 HOT WHEEL од Нитро Компјутери

600 ден.

219 ден.

Преостанато време

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

Држач со кулер за лаптоп/таблет со систем за ладење

 • Модел: Nitro N-Cool 6 HOT WHEEL
 • Гаранција: 3 месеци
 • Пакувањето содржи упатство на македонски јазик

Опис

Лаптоп кулер - Држач за лаптоп / таблет со систем за ладење Nitro N-Cool 6 HOT WHEEL

 • Компактен и лесен. Идеален за пренос во Вашата торба или дури и џеб
 • Четирите рачки се склопуваат, а кабелот се собира во жлебовите од рачките
 • Четирите рачки двојно се извлекуваат
 • Погоден за лаптопи со дијагонала на екран од 7" до 15,6"
 • Вграден вентилатор за разладување на лаптопот со дијаметар од 9cm
 • Изработен од ABS пластика
 • Налепниците од сунѓер спречуваат лизгање на лаптопот/таблетот од површината
 • Уредот се напојува од самиот лаптоп преку USB портата 
 • USB кабел е вклучен со држачот
 • Вентилаторот го разладува лаптопот од долната страна со што се продолжува неговиот животен век
 • Вентилаторот работи со брзина од 1000 ротации во минута 
 • Произведува ниско ниво на шум од 9db

Технички карактеристики 

 • Тело на држачот: метал+пластика
 • Рачки: ABS (O-10) пластика
 • Налепници: водоотпорна мрсна хартија + сунѓер

Вентилатори

 • Број: 1
 • Димензии: 9cm x 9cm x 2cm
 • Број на вртежи: 1000 вртежи/мин.
 • Проток на воздух: 28 CFM
 • Шум: 9db

Димензии

 • Отворен
 • Ширина: 31cm
 • Должина: 31cm
 • Висина: 2,4cm

Затворен

 • Ширина: 13,3cm
 • Должина: 13,3cm
 • Висина: 2,4cm
 • Тежина 90 гр.

Напојување 5V од USB порта

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 31.10.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 29.11.2019

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
 • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.