3 ја следат оваа компанија


69% попуст на држач за лаптоп / таблет со систем за ладење Nitro N-Cool 1 Value до 17" од Нитро Компјутери

1190 ден.

369 ден.

Преостанато време

Купени:

2
 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

Држач за лаптоп/таблет од висока класа со голем вентилатор и LED диоди во боја 

 • Модел: Nitro N-Cool 1 Value
 • Упатство на македонски јазик
 • Гаранција: 180 денови

Опис

Држач за лаптоп / таблет со систем за ладење Nitro N-Cool 1 Value.

Широката алуминиумска мрежа во горниот дел го спречува во голем дел ширењето на електромагнетните зрачења од лаптопот / таблетот кон Вашето тело, со што помага во спречувањето на голем број заболувања кои се појавуваат од овие зрачења, посебно кога уредот се држи во скут.

Карактеристики:

 • Погоден за лаптопи со дијагонала на екран од 8" до 17"
 • Ергономски дизајн за идеална положба на рацете при работа, со можност за поткревање на задниот дел за додатни 2cm висина
 • Изработен од дебела ABS пластика, од горната страна од дебела црна метална алуминиумска мрежа
 • Алуминумската мрежа е изработена со вдлабнатини кои спречуваат лизгање на лаптопот/таблетот од површината
 • Пластистична релјефна Нитро налепница во долниот дел спречува лизгање на лаптопот/таблетот од површината
 • 2 LED диоди во сина боја за дискретно осветлување
 • Вграден 2-портен USB hub
 • Уредот се напојува од самиот лаптоп преку USB портата и останува уште една слободна USB порта за приклучување на дополнителен уред
 • USB кабел е вклучен во пакувањето
 • Kопче за вклучување/исклучување на вентилаторот
 • Квалитетниот вентилатор со големина од 12cm прави добро ладење на лаптопот од долната страна и е гарантиран негов долг животен век. Работи со брзина од 1000-2500 ротации во минута. Произведува ниско ниво на шум од 8db
 • Уредот е погоден за држење во скут (за да не биде лаптопот директно во допир со нозете) или на маса
 • Уредот е затворен од сите страни, поради што не може вентилаторот да дојде во допир со телото (за да не Ви поткачи прст или да се закачи на нозете кога го држите во скут)
 • Повеќе жлебови за исфрлање на топлиот воздух
 • Опција да се вгради поголем вентилатор или додатни вентилатори под мрежата

Технички карактеристики

 • Тело на држачот: ABS (O-10) пластика
 • Горна страна: алуминиумска мрежа
 • Налепници: водоотпорна мрсна хартија + смола
 • Вентилатор Димензии: 12cm x 12 cm x 2,5cm
 • Број на вртежи: 1000 - 2500 вртежи/мин.
 • Проток на воздух: 48 CFM
 • Шум: 8db
 • Димензии Ширина: 37cm
 • Должина: 29,5cm
 • Висина: 5,5cm + 2cm опционално 
 • Тежина 770 гр.
 • Напојување 5V од USB порта
 • USB хаб 2 портен

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 31.10.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 29.11.2019

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
 • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.