9 ја следат оваа компанија


- 76%

76% попуст на Цистекс (Cistexx), 10 ќесички од Пантерфарм

500 ден.

120 ден.

Преостанато време

Купени:

8
Катeгории:

Добивате

Против секакви уринарни инфекции и воспаленија!

Опис

ЦИСТЕКС ШЕДИР® (кутија со 10 ќесички) 

Содржат:

 • Брусница 4%, сув екстракт од плод (Проантоцијанидини). Брусницата делува како природен антибиотик, содржи витамин А, витамин Ц, минерали, калциум и растителни влакна. Спречува појава на инфекции на уринарниот тракт (Ешерихија Коли).
 • Мечкино грозје (сув екстракт од листови). Мечкиното грозје делува на тој начин што го намалува воспалението на мочните патишта, делува во главно антивоспалително.
 • Ортосифон (сув екстракт од листови). Ортосифонот е билка која е многу корисна во оваа комбинација зошто делува диуретично.
 • И пробиотици (Лактобацилус ацидофилус СГЛ тиндализиран)

ПРЕПОРАЧАНО ДОЗИРАЊЕ се препорачува да се земат 2 кесички на ден, наутро непосредно по будење и навечер пред легнување, подалеку од оброците. Во текот да денот треба да се конзумира голема количина на вода.

НАЧИН НА УПОТРЕБА Содржината од една кесичка треба да се раствори и промеша во 100мл вода.

Уринарните инфекции може да го зафатат било кој дел од уринарниот тракт. Важно е да се препознаат и навремено да се лекуваат бидејќи нетретираните инфекции може да предизвикаат сериозни последици.

Најчестите симптоми на уринарните инфекции се почест нагон за мокрење дури и кога количината на урина е минимална, болка, пецкање, жарење, непријатен мирис и заматена урина, можно е да се забележи и крв во урината, болка во половината или грбот, чувство на омалаксалост, изнемоштеност, повраќање, покачена телесна температура итн. За да се спречи појавата на ваков тип на инфекции, се советува одржување на редовна хигиена, носење на памучна комотна долна облека, конзумирање на повеќе течности, здрава и балансирана исхрана и адекватен одмор.

Додатоците во исхрана може да ги олеснат симптомите и да помогнат побрзо да се уништат бактериските инфекции во организмот.

УСЛОВИ

 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на производот се врши од понеделник до петок од 09 до 17 во канцеларијата на Пантерфарм

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 16.04.2019 до 30.07.2019

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 700 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 388 898, 078 325 798
 • Види ја продавницата на "Пантерфарм" овде 

За компанијата

Пантерфарм е компанија која од 2007 година работи во областа на фармацијата. Посветени сме на промовирање здравје, нудејќи широк спектар на високо квалитетни хранливи производи и природна козметика, достапни за секого. Искористете го и Вие совршенството на природата и помогнете му на Вашиот организам на здрав начин да ги надмине предизвиците на секојдневието.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.