- 10%

10% попуст на Глукокер (Gluco Care), 120 капсули од Пантерфарм

1200 ден.

1080 ден.

Преостанато време

Катeгории:

Добивате

Почувствувајте го намалувањето на нивото на шеќер во крвта за 10-15 дена!

Купи го овој производ со Mastercard и добиј 5% бонус во твојата торбичка!

Опис

ГлукоКер, 120 капсули, додаток во исхрана.

Состав: Гумар, Горчлива диња, Шатавари, Гугул, Индиски Кино.

Gymnema Sylvestre: Гимнема силвестре истотака позната како Гумар, е познанта како “уништувач на шеќерот”. Листовите на растението се сушат се толчат со плодот од коријандер потоа сокот се екстрахира и се пие како лек за дијабетес. Во индија се употребува за третман на тип 2 дијабетес.

Momordica charantia:Горчлива диња, истотака позната и како горчлива тиква, горчлива краставица, карела итн, се одгледува во Азија, источна Африка и јужна Америка. Се користи истотака во третман на дијабетес. Некои од состојките присутни во горчливата диња се познати по способноста да го намалуваат нивото на шеќер во крвта.

Asparagus Racemosus: Аспарагус рацемозус (Шатавари) има сладок и горчлив вкус, има сладок пост дигестивен ефект и студенo дејство. Ги подобрува вата и пита дошите.

Commiphora Mukul: Комифора мукул (Гугул) е една од најупотребуваните билки во ајурведската медицина. Има повеќекратна употреба. Полезното дејство на гугулот е опишано во многу стари ајурвдски текстови но и од модерните практикувачи на ајурведата. Сите овие употреби се базирани на употребата од страна на ајутведските доктори, а некои се потврдени и со клинички испитувања.

Pterocarpus Marsupium: Птерокарпус Марсупиум, истотака познат и како индиски Кино, Малабар Кино итн. е големо дрво кое вообичаено расне во западните и јужни делови на Индија и Шри Ланка. Делува така што има способност да ја намали абсорбцијата на глукозата од дигестивниот тракт. Истотака познато е дека моше да ги подобри нивоата на инсулинот и проинсулинот.

Предности од користење на Глукокер:

 • Ефикасно го регулира нивото на шеќер во крвта;
 • Резултатите се видливи за 10-15 дена од користењето;
 • Нема несакани споредни ефекти.

Дијабетесот е една од најчестите болести на современото општество. Се јавува најчесто како резултат на нездравиот животен стил кој подразбира намалена физичка активност, секојдневен стрес, неизбалансирана исхрана.

Во моментов во светот има околу 382 милиони заболени од дијабетес. За околу триесет години се очекува бројката да се зголеми дупло. Во нашата држава бројот на заболени е околу 5-6% од вкупната популација.

Постојат неколку рани симптоми кои во никој случај не смеете да ги игнорирате: постојано чувство на глад, зголемена жед и потреба за во тоалет, замор, замаглен поглед, неочекувано слабеење, чешање на кожата, бавно заздравување, трнење на дланките и стапалата.

Препораки за исхрана за дијабетичари

Без разлика со кој тип на дијабетес се соочувате, треба да се внимава на исхраната со цел да се намали употребата на лекови или евентуално состојбата да се контролира со користење на некој од природните препарати за регулација. Во секој случај треба да се намали внесот на слатки, бели печива, масни млечни производи, било какви намирници кои се дополнително зашеќерени (сокови, сушено овошје, житарки), масно пржено месо, месни производи (салама, колбаси, сланина), мед, сенф, чоколадо. За сметка на ова препорачливо е да се зголеми внесот на интегрални житарки, овес , млечни производи со помала масленост, зеленчук ( морков, домат,зелка,краставица,цвекло,тиквички), лимон, сок од домат, лук, риба.

УСЛОВИ

 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на производот се врши од понеделник до петок од 09 до 17 во канцеларијата на Пантерфарм

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 16.04.2019 до 30.07.2019

Детали за испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 700 денари.
 • За испорака под 700 ден. се доплаќа 134 ден.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена 
 • Види ја продавницата на "Пантерфарм" овде

За компанијата

Пантерфарм е компанија која од 2007 година работи во областа на фармацијата. Посветени сме на промовирање здравје, нудејќи широк спектар на високо квалитетни хранливи производи и природна козметика, достапни за секого. Искористете го и Вие совршенството на природата и помогнете му на Вашиот организам на здрав начин да ги надмине предизвиците на секојдневието.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.