9 ја следат оваа компанија


- 10%

10% попуст на Тиг-10 (Tig-10), 90 таблети од Пантерфарм

4320 ден.

3880 ден.

Преостанато време

Катeгории:

Добивате

Најдобар природен бустер на имуниот систем на база на билни препарати кој може да помогне во борбата со канцерот

Опис

ТИГ - 10 90 таблети Секоја таблета од 1000мг содржи:

 • Curcuma Aromatica.........................140mg
 • Balsam Odendron Mukul..................80mg
 • Lepidium Sativum.............................90mg
 • Corallocarpus Epigaeus....................120mg
 • Aegle Marmelos...............................100mg
 • Allivum sativum.................................70mg
 • Melia Azadirachta..............................75mg
 • Ocimum sanctum..............................120mg
 • Withania Somnifera...........................125mg
 • Aloe indica.........................................80mg

Препорачана употреба: Една таблета три пати на ден после јадење или како што е препорачано од доктор.

Канцерот е болест која се карактеризира со неконтролиран раст на клетките. Постојат повеќе од 100 различни типови на рак, и секој тип е класифициран според типот на клетката која иницијално е зафатена. Канцерот му наштетува на телото кога клетките неконтролирано се размножуваат и формираат грутки или маси на ткиво наречени тумори (освен во случајот на леукемија каде ракот ја оневозможува нормалната функција на крвта со ненормална поделба на клетките во крвотокот). Туморите моче да растат и да интерферираат со дигестивниот, нервниот, и циркулаторниот систем, и тие може да ослободуваат хормони кои ги менуваат телесните функции.

Билните препарати можат да го засилат имуниот систем и да помогнат во борбата со канцерот. Постојат докази дека кога човек се чувствува добро и го редуцира стресот се засилува имуниот систем, но незнаеме дали тоа ќе му помогне на телото да го контролира канцерот. 

Срирам Хербалс е ИСО, ГМП и Халал сертифицирана произведувачка компанија, која му додава една друга димензија на хербалниот свет и ајурведата каде специфично ги третира специфичните здравствени проблеми.  Ние сме компанија која која оди длабоко до корените до причината за имбалансот и ја обновува хармонијата на телото и умот. Сите наши производи се базираат на билки, ботанички екстракти и други природни состојки и не содржат животински продукти, стероиди или хемикалии. 

ТИГ-10 бустерот е еден од најдобрите суплементи по речиси 7 години од истражувањето на Срирам Хербалс.  ТИГ-10 е еден од најдобрите природни бустери за луѓето кои се погодени од канцерот.

УСЛОВИ

 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на производот се врши од понеделник до петок од 09 до 17 во канцеларијата на Пантерфарм

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 16.04.2019 до 30.07.2019

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 700 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 388 898, 078 325 798
 • Види ја продавницата на "Пантерфарм" овде 
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Пантерфарм е компанија која од 2007 година работи во областа на фармацијата. Посветени сме на промовирање здравје, нудејќи широк спектар на високо квалитетни хранливи производи и природна козметика, достапни за секого. Искористете го и Вие совршенството на природата и помогнете му на Вашиот организам на здрав начин да ги надмине предизвиците на секојдневието.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.