96% попуст на online курс за ADHD Awareness од International Open Academy во вредност од 12 338 ден. (199€) по цена од 434 ден. (7€)

Цена

434 ден.

Вредност

12338 ден.

Попуст

96%

Заштеда

11904 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • The Chq Building, Custom House Quay, Dublin Docklands, Dublin, Ireland

  Одведи ме таму

  +44 (0) 20 3286 9279

  em[email protected]

Добивате

Online курс ADHD Awareness

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.06.2022 до 25.12.2023
 • Курсот се изведува online на шпански јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

ADHD affects 1 in 10 children. What is attention deficit order? Know how to recognize ADHD symptoms to get help promptly.

Are you the parent, teacher, or carer of a child who fidgets a lot? Always loses things? Is constantly on the go? Cannot pay attention? It’s frustrating, but it may be a sign of ADHD. The important thing is to recognize the signals so you can get help. After all, you’re not alone. About 11% of children aged 4-17 years (that’s 6.4 million youngsters) have been diagnosed with ADHD in the US, and with the mental health difficulties of the COVID-19 pandemic, these numbers are growing in both children and adults.

Our expert, Dr. Dawn Ferrara, has worked with children and adults with ADHD for over 20 years. Her acute understanding of this complex subject allows her to break down the information into easily understood modules. Throughout this course you will learn what ADHD is and different ways to live with it, including treatments and classroom strategies, family relationships, and living with ADHD as an adult.

Once you recognize why you or someone with ADHD behaves in a certain way, you are better equipped to understand and help them thrive. Start ADHD Awareness today.

Note: this course is informational and not intended to replace working with a licensed/trained professional.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.