6 ја следат оваа компанија


Абсоербер на влага

474 ден.

 • Булевар Туристичка 26, Ohrid, North Macedonia

  Одведи ме таму

  075 463 533

  info@suna.mk

Опис

Абсоербер на влага-за поздрав живот без влага и кондензација

Абсорберот на влага ги решава проблемите што ги имате со прекумерната влага во вашата куќа, стан, подрум, магацин, викендица, камп-приколка и слично

Абсорберот на влага спречува:

 • Потење на ѕидовите
 • Појава на алергени и мувла
 • Непријатни мириси
 • Инфекција на дишните патишта
 • Ревматски проблеми

Користејќи го абсорберот на влага заштитете ги вашите предмети и направете го престојот во просторијата попријатен. Не и дозволувајте на влагата да оди „таму каде што таа сака„ , насочете ја кон Абсорберот на влага и успешно отстранете ја од просторијата. Абсорберот на влага ствара здрава и пријатна клима во просториите апсорбирајќи го вишокот на влага од воздухот се додека не се достигне оптималното ниво на влажност на воздухот ( зоната на пријатност на воздухот е помеѓу 45% и 65%) без користење на било каква електрична енергија или батерии.

Со помош на специјални гранулати во таблета,кои се составени од хигроскопна сол (калциум хлорид) Абсорберот на влага го упива вишокот на влага од воздухот и потоа формира течен раствор на соли кој се собира во долниот дел на транспарентниот сад. Абсорберот може да се постави на било која локација во просториите, но секогаш треба да биде оддалечен десетина сантиметри од ѕидот и треба да се внимава да не дојде во контакт со деца.

 • Еден абсорбер е доволен за 15-20м2 а трајноста на една таблета (500гр) изнесува 1-3 месеци, зависно од количината на влагата. Дополнително може да се купат и таблетите за дополнување.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "XXX"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Суна бои и лакови им нуди на своите креативци, професионалци и индустриски корисници иновативни, прилагодени, еколошки и одржливи решенија за заштита и декорација на различни површини.Со историја која датира од 1958 година, преку однос базиран на меѓусебна доверба, лојалност, професионализам и квалитетна услуга, ги препознаваме потребите на нашите потрошувачи и настојуваме да понудиме квалитетно и уникатно портфолио на производи.Во нашата понуда можете да проајдете производи од реномирани производители со премиум квалитет за обработка и декорација на внатрешни и надворешни површини, ѕидни тапети и самолепливи пластифицирани фолии , епоксидни смоли, премази за дрво и метал, програма за автомобилски бои и козметика, изолации, алати.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.