Научете да свирите на акустична гитара! 97% попуст на оnline курс за акустична гитара во времетраење од 6 месеци од Totally Guitars во вредност од 18 290 ден. (295€) по цена од 558 ден. (9€)

Цена

558 ден.

Вредност

18290 ден.

Попуст

97%

Заштеда

17732 ден.

Добивате

Оnline курс за акустична гитара во времетраење од 6 месеци

Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.08.2019 до 28.10.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Валидноста на ваучерот е 2 месеци од денот на купувањето
 • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
 • Во полето Voucher code потребно е да го внесете кодот на купонот
 • Понудата вклучува пристап само до Megaseries курсевите но не вклучува пристап до другите лекции на сајтот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За повеќе информации обратете се на support@totallyguitars.com

Опис

Доколку никогаш во живот не сте пробале да свирите гитара, не се грижете со овој курс ќе почните од самите основи.

Чекор по чекор, акорд по акорд ќе научите да свирите на акустична гитара.

Прво ќе почнете со основни теоретски лекции за ритам, мелодија и хармонија. Ќе се научите и како да читате основни акорди. Понатаму ќе научите повеќе за други видови на гитари како блуз гитарата. Ќе ги научите основните потези за свирење, ќе научите и некои тајни за подобро свирење и ќе добиете соло лекции!

Повеќе информации за курсот можете да најдете ТУКА

Инструктор на курсот е Neil Hogan!

Професионалците го викаат ''Учителот на учителите'' бидејќи тоа е тоа што го прави најдобро. Има свирено пред илјадници луѓе во огромни сали и има свирено со многу познати артисти. Обожава да учи други луѓе и да им помага во најкраток можен рок да научат да свират на гитара.

Neil исто така е и основач и арт-директор на Internacional Guitar Camp.

Neil има свирено со многу славни личности и добитници на Grammy Award (Laurence Juber), и номинирани за Grammy (John Redbourn, Neil DeGrassi, Keola Beamer). Има снимено 6 албуми до сега а има свирено во уште 100!

Neil веќе повеќе од 30 години е активен на музичката сцена и е искусен инструктор, и сега ќе може да ви го пренесе своето знаење преку овој курс!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.