20% попуст на месечен онлајн курс Adobe InDesign CC 2021 во Seavus Education & Development Center во вредност од 8947 ден. по цена од 7157 ден.

Цена

7157 ден.

Вредност

8947 ден.

Попуст

20%

Заштеда

1790 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

| Остануваат: 7

 • 11th October St. 33 а, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 499 664

  sedc@seavus.com

Добивате

kурс Adobe InDesign CC 2021

 • Почеток: 16 Ноември 2021
 • Динамика и термини : Вторник (17:00 до 19:30) и Четврток (17:00 до 19:30)
 • Должина на модулите: 30 часа
 • Времетраење: 16.11-16.12.2021
 • Рок на пријавување: 10-ти Ноември или до пополнување на слободни места

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.09.2021 до 16.11.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот, задолжително информирајте се за слободни места во компанијата на емаил sedc@seavus.com или на 078 499 664
 • Рок на пријавување: 10-ти Ноември или до пополнување на слободни места
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Содржина на курсот Adobe InDesign CC 2021

 • Запознавање со работната површина
 • Отварање на нов документ и работа со страни
 • Работа со објекти
 • Внесување на текст и негово уредување
 • Креирање на стилови
 • Работа со слоеви
 • Работа со бои  
 • Импортирање на фајлови од други апликации
 • Креирање на табели
 • Работа со големи документи
 • Креирање на интерактивен документ
 • Печатење и експортирање

За компанијата

Seavus Education & Development Center

Сеавус Едукативен и Развоен Центар - е водечки тренинг центар специјализиран за обуки и академии во областа на информатичка технологија, дизајн и бизнис менаџмент. Носител е на меѓународни лиценци и сертификати од светски познати брендови со кои соработува во реализација на своето широко портфолио. Воедно со преку 300 студенти годишно, SEDC е и најголемата Академија за неформално образование во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.