7 ја следат оваа компанија


Аератор на допир со временско исклучување со систем на заштита од кражба

551 ден.

Шифра:

HP 2085

Опис

 • Отварање на чешмата со еден допир, затварање автоматско по предходно подесено време
 • Време на подесување (2-10 сек.)
 • Спречува пренесување на бактерии со тоа што не треба постојано да се ракува со рачката на чешмата
 • Заштеда на вода од 48%
 • Заштита од кражба (при обид за одвртување, бесконечно се врти)
 • Одвртување со специјален клуч доставен со аераторот
 • Навој: Надворешен М24X1
 • Одговара на секоја чешма со приклучок М24 (внатрешен навој)
 • Материјал: хромиран месинг, пластика
 • Млаз на вода: аериран
 • Високо резистентен на бигор
 • Пластичен кертриџ обезбедува отпорност на корозија
 • Погодно за јавни институции, фабрики, угостителски објекти, трговски центри
 • Едноставно за инсталација на постојна чешма (само се навртува на чешма)
 • Гаранција: 6 месеци
 • Погледнете го видеото во прилог

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 800 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 488 489
 • Види ја продавницата на "Aquasave" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Aquasave" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Аквасеив ДОО Скопје е специјализирана компанија која нуди услуги и советување во областа на заштеда на водните ресурси на комерцијални и индустриски објекти, jавни институции, општини и комунални претпријатија, како и индивидуални лица во Македонија и пошироко, во регионот.

Ние сме специјализирани во примената на методологии и техники за намалување на загубите на вода, при што нашите услуги вклучуваат локација на дефекти, одредување траса на цевки, анализа на потрошувачката на вода, управување со притисокот, Аквасеив ДОО Скопје развива и нуди решенија според најдобрите светски практики и стандардизираната методологија пропишана од страна на Меѓународната асоцијација за води – IWA (International Water Association)

Дополнително, на своите коминтенти им нудиме и продажба на уреди за заштеда на вода кои се инсталираат на постојните чешми и казанчиња и спречуваат непотребно истекување на вода, со што драстично ја намалуваат реалната потрошувачка на вода и сметките за вода.

Нашата експертиза, меѓудругото, вклучува:

 • Мониторинг на проток и потрошувачка на вода и анализа на загубите на вода
 • Систематско испитување на водоводните и топловодни инсталации и прецизно одредување на местото на дефект
 • Визуелен преглед на канализациони цевки со камера
 • Аудит на потрошувачката на вода и предлози за нејзино намалување
 • Лоцирање на траса на непозната метална и неметална водоводна и топловодна инсталација и изготвување на подземен катастер
 • Лоцирање на затрпани капи од затварачи и хидранти и капаци од шахти
 • Мерење и меморирање на притисок во мрежа
 • Намалување на загубата на вода преку редукција на притисокот на минимално дозволено ниво
 • Продажба на уреди за заштеда на вода
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.