7 ја следат оваа компанија


Аератор за заштеда на вода

205 ден.

Шифра:

HP 1055

Опис

 • Заштеда на вода од 30-85%
 • Се прилагодува со мал штрафцигер
 • Навој: Надворешен М24X1
 • Одговара на секоја чешма со приклучок М24 (внатрешен навој)
 • Материјал: хромиран месинг, пластика
 • Млаз на вода: аериран
 • Високо резистентен на бигор
 • Пластичен кертриџ обезбедува отпорност на корозија
 • Погодно за во секој стан/куќа (купатило, кујна), канцеларија, угостителски објект
 • Едноставно за инсталација на постојна чешма (само се навртува на чешма)
 • Димензии: 24x24x16 mm
 • Гаранција: 6 месеци

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 800 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 488 489
 • Види ја продавницата на "Aquasave" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Aquasave" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Аквасеив ДОО Скопје е специјализирана компанија која нуди услуги и советување во областа на заштеда на водните ресурси на комерцијални и индустриски објекти, jавни институции, општини и комунални претпријатија, како и индивидуални лица во Македонија и пошироко, во регионот.

Ние сме специјализирани во примената на методологии и техники за намалување на загубите на вода, при што нашите услуги вклучуваат локација на дефекти, одредување траса на цевки, анализа на потрошувачката на вода, управување со притисокот, Аквасеив ДОО Скопје развива и нуди решенија според најдобрите светски практики и стандардизираната методологија пропишана од страна на Меѓународната асоцијација за води – IWA (International Water Association)

Дополнително, на своите коминтенти им нудиме и продажба на уреди за заштеда на вода кои се инсталираат на постојните чешми и казанчиња и спречуваат непотребно истекување на вода, со што драстично ја намалуваат реалната потрошувачка на вода и сметките за вода.

Нашата експертиза, меѓудругото, вклучува:

 • Мониторинг на проток и потрошувачка на вода и анализа на загубите на вода
 • Систематско испитување на водоводните и топловодни инсталации и прецизно одредување на местото на дефект
 • Визуелен преглед на канализациони цевки со камера
 • Аудит на потрошувачката на вода и предлози за нејзино намалување
 • Лоцирање на траса на непозната метална и неметална водоводна и топловодна инсталација и изготвување на подземен катастер
 • Лоцирање на затрпани капи од затварачи и хидранти и капаци од шахти
 • Мерење и меморирање на притисок во мрежа
 • Намалување на загубата на вода преку редукција на притисокот на минимално дозволено ниво
 • Продажба на уреди за заштеда на вода
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.