11 ја следат оваа компанија


Age Protection - Дневна крема

1705 ден.

Шифра:

32193
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

Заштита и нега на кожа со високи потреби

 • „Age Protection“ дневната крема со екстракт од бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и ХИЈАЛУРОНСКА киселина ги исполнува посебните потреби на кожата, ја штити и негува со помош на мешаници од првокласни растителни масла и екстракти.
 • Ши-путерот, маслото од семе на брокула и аргановото масло и даваат на вашата кожа неверојатен мек и свиленкав изглед. Екстрактите од алое и самфира длабински ја хидрираат кожата. Активните состојки од екстракт на бел чај, изофлавони и витамин Е ја штитат кожата од надворешните фактори и ги неутрализираат слободните радикали.
 • Вашата кожа добива блескав изглед, а брчките и знаците на замор видливо се намалуваат. За витален и блескав изглед.

Употреба: Се нанесува на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето секое утро.

Количина: 30ml

Состав

 • бобинки од волчји трн Бобинките од волчји трн се со светло портокалова или со сончево жолта боја. Количината на витамин Ц која ја содржат е неколку пати поголема од онаа содржана кај портокалот или лимонот. Високото ниво антиоксиданси во овој плод силно учествува во антивоспалителните процеси и на тој начин и помага на кожата да изгледа подолго помлада. Ја зголемува еластичноста на кожата и ја оддржува мека и флексибилна. Има и смирувачки и заздравувачки ефект.
 • хијалуронска киселина - Хијалуронската киселина се добива преку биотехнолошки процес и е многу ефикасно хидрирачко средство бидејки може да апсорбира повеќе вода од било која друга супстанца. Хијалуронската киселина освен што ја апсорбира водата остава и корнеоцитен слој на кожата, борите се пополнуваат и кожата станува мека и мазна.

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.