11 ја следат оваа компанија


Age Protection - Хидратантна маска

285 ден.

Шифра:

32191
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

За интензивна влажност

 • „Age Protection“ хидратантната маска со екстракт од бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и ХИЈАЛУРОНСКА киселина е специјално развиенa за потребите на сувата кожа и кожата со високи потреби.
 • Богатите активни состојки интензивно ја негуваат и длабински ја хидрираат кожата со моментално видливи резултати.
 • Маслото од гроздови семки, органското бадемово масло, ши-путерот и екстрактите од невен и „eyebright“ штитат од губиток на влага и ѝ го враќаат на кожата здравиот и свеж изглед.
 • Со редовна употреба се намалува длабочината на линиите и брчките.


Употреба: Еднаш до двапати неделно ја нанесувате во дебел слој на исчистено лице, врат и деколте и ја оставате да дејствува 20 минути. Потоа вишокот го отстранувате со тампон-вата или со крпа за лице претходно потопена во топла вода.

Количина: 2 x 7,5 ml

Состав

 • бобинки од волчји трн Бобинките од волчји трн се со светло портокалова или со сончево жолта боја. Количината на витамин Ц која ја содржат е неколку пати поголема од онаа содржана кај портокалот или лимонот. Високото ниво антиоксиданси во овој плод силно учествува во антивоспалителните процеси и на тој начин и помага на кожата да изгледа подолго помлада. Ја зголемува еластичноста на кожата и ја оддржува мека и флексибилна. Има и смирувачки и заздравувачки ефект.
 • хијалуронска киселина - Хијалуронската киселина се добива преку биотехнолошки процес и е многу ефикасно хидрирачко средство бидејки може да апсорбира повеќе вода од било која друга супстанца. Хијалуронската киселина освен што ја апсорбира водата остава и корнеоцитен слој на кожата, борите се пополнуваат и кожата станува мека и мазна.

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.