11 ја следат оваа компанија


Age Protection - Хидролипиден баланс

1880 ден.

Шифра:

32186
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

Интензивна влажност и еластичност

 • Хидролипидниот баланс ја обновува и ја зајакнува природната бариера на кожата која го спречува губењето на влажноста и и дава зголемување на еластичноста и цврстината.
 • Оваа специјална двофазна формула содржи првокласни растителни масла и навлажнувачки агенси кои го балансираат природниот хидролипиден слој на кожата.
 • Ги намалува и спречува настанување на брчки.
 • Со витамини богатото масло од „Sea Buckthorn“ ја смирува кожата, го изедначува тенот и веднаш видливо ја освежува кожата.

Употреба: Добро протресете пред употреба. Истиснете на дланката и потоа нанесете на лицето, вратот и деколтето. По потреба користете ја заедно со Дневната и Ноќната Крема.

Количина: 30ml

 

Состав

 • бобинки од волчји трн Бобинките од волчји трн се со светло портокалова или со сончево жолта боја. Количината на витамин Ц која ја содржат е неколку пати поголема од онаа содржана кај портокалот или лимонот. Високото ниво антиоксиданси во овој плод силно учествува во антивоспалителните процеси и на тој начин и помага на кожата да изгледа подолго помлада. Ја зголемува еластичноста на кожата и ја оддржува мека и флексибилна. Има и смирувачки и заздравувачки ефект.
 • хијалуронска киселина - Хијалуронската киселина се добива преку биотехнолошки процес и е многу ефикасно хидрирачко средство бидејки може да апсорбира повеќе вода од било која друга супстанца. Хијалуронската киселина освен што ја апсорбира водата остава и корнеоцитен слој на кожата, борите се пополнуваат и кожата станува мека и мазна.

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.