11 ја следат оваа компанија


Age Protection - Серум за лифтинг

2015 ден.

Шифра:

32187
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

Со природен моментално видлив ефект

 • „Age Protection“ серумот за лифтинг со екстракт од бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и ХИЈАЛУРОНСКА киселина е високо концентриран производ за интензивно третирање на лицето со моментално видлив ефект на затегнување.
 • Овој луксузен серум, со пријатен мирис, содржи висококонцентрирани фитоактивни состојки, вклучувајќи бамбус, готу кола, хамамелис и индиска смирна кои видливо ги намалуваат брчките.
 • Првокласните хранливи состојки, органското масло од јојоба и ши-путерот и даваат на вашата кожа неверојатен мек и свиленкав изглед.
 • Природниот кофеин во комбинација со екстракти од шафран и индиска смирна го активира клеточниот метаболизам, ја зголемува еластичноста на кожата и го спречува настанувањето на брчките.

Употреба: Нанасете го серумот во тенок слој на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето наутро и навечер. Потоа нанесете Логона “Age Protection” дневна или ноќна крема.

Количина: 30ml

Состав

 • бобинки од волчји трн Бобинките од волчји трн се со светло портокалова или со сончево жолта боја. Количината на витамин Ц која ја содржат е неколку пати поголема од онаа содржана кај портокалот или лимонот. Високото ниво антиоксиданси во овој плод силно учествува во антивоспалителните процеси и на тој начин и помага на кожата да изгледа подолго помлада. Ја зголемува еластичноста на кожата и ја оддржува мека и флексибилна. Има и смирувачки и заздравувачки ефект.
 • хијалуронска киселина - Хијалуронската киселина се добива преку биотехнолошки процес и е многу ефикасно хидрирачко средство бидејки може да апсорбира повеќе вода од било која друга супстанца. Хијалуронската киселина освен што ја апсорбира водата остава и корнеоцитен слој на кожата, борите се пополнуваат и кожата станува мека и мазна.

 

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.