Светски хит за мазна кожа! 46% попуст на Smooth Away пакет - револуционерен производ за пилинг и безболно отстранување на влакна + резервни хартии во вредност од 550 ден. по цена од 260 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Светски хит за мазна кожа! 46% попуст на Smooth Away пакет - револуционерен производ за пилинг и безболно отстранување на влакна + резервни хартии во вредност од 550 ден. по цена од 260 ден.

Цена

260 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

550 ден.

Попуст

53%

Заштеда

290 ден.

Добивате

Сет за депилација и пилинг SMOOT AWAY

 • еден голем апликатор
 • еден мал апликатор 4
 • големи кристални хартии
 • 4 мали кристални хартии
 • несесер
 • резерви: 5 големи хартии и 5 мали хартии

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.11.2018 до 15.12.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на производот се врши во рок од три работни дена, во време и локација по договор со компанијата. За организирање на подигнувањето контактирајте ја компанијата на age.koncept@gmail.com или 070 222 399

Опис

Револуционерен производ за сјајна и мазна кожа, безболно отстранување на влакна и за нежен пилинг

 Производот Smooth Away ќе ги отстрани несаканите влакна безболно, и истовремено добивате пилинг на кожата!

Smooth Away ги отстранува несаканите влакна како што гледате на сликата. Кристалните хартии се покриени со прецизно наредени кристали, кои без никаков проблем ги остстануваат несаканите влакна, а вашата кожа истовремено ќе биде исчистена од мртвите клетки од кожата или ќе ви направат нежен пилинг. Исто така можете да го користете и за чувствителни области, вашата кожа секогаш ќе биде идеално мазна и без влакна. 

Повеќе информации за производот можете да најдете на видеото 

Прочитајте ги најчесто поставуваните прашања (FAQ)

1. Како дејствува Smooth Away? Smooth Away дејствува така да, со нежните кристали, со кружни движења, наспроти правецот на стрелките од часовникот, нежно ги отстранува влакната и мртвата кожа, останувајки само мазна и здрава кожа.

2. А за колку брзо ќе ми пораснат повторно влакната? Тоа зависи од растот на вашите влакна и волуменот! Меѓутоа, со постојано користење на Smooth Away вашите влакна ќе растат видно помалку, ќе бидат поретки и потенки

3. Дали е болно користењето на Smooth Away? Smooth Away е систем за отстранување на влакна кој што е безболен

4. Можам ли Smooth Away да го користам секој ден? Се разбира дека може! Само потсетете се и нежно притискајте со придвижување кон и од стрелките на часовникот.

5. Колку време кристалните хартии ќе можат да се употребуваат? Ова се разбира зависи од обемот, цврстината и густината на влакната. Во просек хартијата може да се употреби два пати на целата површина од вашите нозе.

6. Колку долги влакна може да се отстранат со помош на системот Smooth Away? Се препорачува да се отстрануваат влакна до 1 цм, но исто така добро се покажува и при третманот на подолги влакна, во зависност од цврстината и густината на влакната.

7. Може ли Smooth Away да се употреби за отстранување на влакната од вашата брада? Можете, но тоа не е препорачливо затоа што машките бради се обично многу тврди и густи, што не е добро, ниту за лицето ниту за кристалните хартии.

8. Колку време е потребно за да се отстанат влакната? Не долго! Ние нагласуваме дека, се потребни кружни движења во насока на стрелката на часовникот и обратно со полесен притисок. Затоа е потребно во прво време да бидете трпеливи и истрајни, а вториот пат ќе ви биде полесно.

Предности на депилацијата со помош на апликаторот SMOOTHAWAY во однос на другите методи на депилација:

 • Брзо
 • Безболно
 • Не предизвикува исекотини
 • Не содржи хемикалии
 • Нема слаби ефекти при депилацијата
 • Нема иритации
 • Истовремено со депилацијата добивате нежен пилинг отстранувајки ги мозолчињата кои се создаваат на кожата
 • Не е потребно чекање за влакната доволно да израснат за да имате следен третман
 • Заштедувате пари
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.