32% попуст на анализа за присуство на фолна киселина во ПЗУ AkinLab во вредност од 1300 ден. по цена од 890 ден.

Цена

890 ден.

Вредност

1300 ден.

Попуст

32%

Заштеда

410 ден.

 • Ул. Јордан Мијалков Бр.50 Локал 1 Скопје Македонија

  Одведи ме таму

  072 209 004, 072 209 025

  [email protected]

Добивате

Анализа за присуство на фолна киселина

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.08.2022 до 31.03.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација за термин во сабота 
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Фолната киселина (витамин Б9) спаѓа во групата на микронутриенти, а човечкото тело ја прима исклучиво од храна. Тоа е неопходна состојка која е важна во синтезата на нуклеинските киселини и за одржување на нормалната синтеза на еритроцитите (црвените крвни зрнца). Лиснатиот зеленчук и црниот дроб содржат најголем дел од овој витамин. Особено е важно да се зема фолна киселина кога се зголемени потребите на организмот, за време на растот и за време на бременоста.

За компанијата

Нашата компанија од основањето во 1998 година во Истанбул е една од водечките компании со континуиран раст во областа на Ин-витро дијагностиката. Истовремено, ние сме една од најдоверливите и моќни компании за лабораториски уреди и помагала со сите стандарди за квалитет. 

Оваа година, 2021, го проширивме нашиот пазар во Македонија каде што нудиме квалитетна опрема и услуги. Нашата цел е да се прошириме и на Балканот по принципот на обезбедување на квалитетна услуга со најповолни цени за нашите пациенти.

Опис:

Лабораторијата располага со повеќе испитувања:

 • Кардиоваскуларни
 • Ендокринолошки
 • Хематолоши
 • Нефролошки
 • Коскени нарушувања
 • Хепатолошки
 • Имунолошки
 • Онколошки
 • Репродуктивни
 • Витамински статус
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.