11 ја следат оваа компанија


Активен измазнувачки антирид за околу очи

1100 ден.

Шифра:

33112
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

ЗА СУВА И НОРМАЛНА КОЖА

 • Ја намалува длабочина на мимичните брчки

 • Интензивно ја хидрира осетливата кожа околу очите

 • Погодна за употреба кај лица кои носат контактни леќи

 • Офталмолошки испитана

Употреба: Наутро и навечер нежно натапкајте со врвовите од прстите на пределот околу очите. Совет: За подобри резултати 1-2 пати неделно користите ја оваа крема како маска - нанесете малку подебел слој од кремата, оставете да делува 10-15 минути, а потоа нежно отстранете го вишокот со навлажнето парче памук.

Количина: 15ml

Состав

 • ружа - Силно поздравената ружа е неоспорно кралица на сите цвеќиња. Нејзиниот сензуален мирис ги маѓепсува сетилата и нејзиниот делотворен ефект ја милуваат кожата. Го прочистува изгледот на кожата и има смирувачки, балансирачки, прочистувачки, зајакнувачки и освежувачки ефект. Пупката на цветот на "Damascus rose" исто така обезбедува софистицирана нега за кожата, екстрактот од листовите има измазнувачки, противоспалителен и заздравувачки ефект. Исто така ја хидрира, освежува и чисти кожата. Дивата ружа која не се одгледува како билка, е богата со незаситени масни кислеини, кои го прочистуваат изгледот на кожата и имаат заздравувачки ефект.
 • „KalparianeTM“ активен комплекс од кафени морски алги - ја зголемуваат природната заштитна функција на кожата и ја заштитуваат од штетните влијанија на слободните радикали и животната средина. Брчките се намалуваат и се регулира хидро-липидниот баланс на кожата. Лесните растителни масла го ублажуваат чувството на затегнување, ги поттикнуваат природните регенеративни процеси и помагаат во обновување на хидролипидниот слој со што кожата ја враќа својата еластичност и мекост.

 

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.