За витко и обликувано тело! 50% попуст на месечна членарина за активност и локација по избор (зумба, аеробик или пилатес) во FitOne

РАСПРОДАДЕНО

За витко и обликувано тело! 50% попуст на месечна членарина за активност и локација по избор (зумба, аеробик или пилатес) во FitOne

Цена

500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

500 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 42 | Остануваат : 0

 • ОУ Вера Циривири - Трена (Карпош 2) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 070 228 823

 • info@fitone.com.mk

 • ОУ Јохан Хајнрих Песталоци (Центар) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 070 228 823

 • ОУ Блаже Конески (Аеродром) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 070 228 823

 • ОУ Лазо Ангеловски (Н. Лисиче) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 070 228 823

 • ОУ Владо Тасевски (Козле) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 070 228 823

 • ОУ Љубен Лапе (Аеродром) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 070 228 823

 • ОУ Живко Брајковски (Бутел) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 070 228 823

 • ОУ Стив Наумов (Автокоманда) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 070 228 823

Добивате

Месечна чланарина за активност и локација по избор (Погледнете го распоредот на сите локации ТУКА)

Месечна чланарина за зумба, аеробик или пилатес (една активност), цена: 1000 ден. 500 ден.

 • ОУ Јохан Х. Песталоци (5 места)
 • ОУ Владо Тасевски (5 места)
 • ОУ Стив Наумов (5 места)
 • ОУ Лазо Ангеловски (3 места)
 • ОУ Блаже Конески (3 места)
 • ОУ Вера Циривири Трена (3 места)

Месечна чланарина за комбинација од две активности -  Зумба + Аеробик или Пилатес или Аеробик + Пилатес, цена: 1300 ден. 650 ден.

 • ОУ Вера Циривири Трена (3 места)
 • ОУ Лазо Ангеловски (3 места)
 • ОУ Блаже Коневски (3 места)

Месечна чланарина за комбинација од цел пакет, цена: 1500 ден. 750 ден

 • ОУ Вера Циривири Трена (3 места)
 • ОУ Лазо Ангеловски (3 места)
 • ОУ Блаже Коневски (3 места)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2017 до 30.09.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Може да се започне со вежбање веднаш по купување на купонот
 • Купонот е наменет за една локација по ваш избор од наведените
 • Потребно е да започнете со вежбање најдоцна до 30.09.2017
 • Едно лице може да купи еден купон!

Опис

Клубот првично започна со изведување на часови по аеробик во ОУ Вера Циривири - Трена (Карпош 2) во 2004 година по иницијатива на инструкторката Милица. За подоцна да прерасне во комплетен Aerobic & Pilates клуб со неколку дисциплини во Аеробикот и Пилатесот.

Се работеше со мали групи на вежбачи бидејќи и интересот за вежбање беше мал. Со посветена работа и напорно промовирање на здравиот начин на живот интересот за вежбањето се зголемуваше. Се почна со работа на неколку локации во Скопје, каде што се повеќе вежбачи ги практикуваа дисциплините во клубот. Организирањето на разни настани и активности, како промоција на пилатесот со така наречениот „Пилатес Ден“, планинарење на Водно, возење ролери на кејот на Вардар и слично, ја даваа позитивната насока на клубот со тогашното име „Fit for Fun“.

Во 2009 година клубот официјално почна да го носи името „Fit One“. Во исто време беше презентирана и воведена новата и најпопуларната дисциплина за вежбање „Zumba Fitness“. Со внесување на „Zumba Fitness“, Fit One ја збогати својата програма давајќи комплетна услуга за квалитетно вежбање. Сега сме еден од најпопуларните и најпосетувани клубови за аеробик и пилатес во Македонија, и единствен клуб до 2011 година каде што се нуди „Zumba Fitness“. Членството на клубот брои повеќе од 1500 вежбачи во текот на годината на неколку локации низ Скопје. Размислувајќи и за најмладите, во Fit One беше внесена новата програма за деца „FIT FUN“ почнувајќи во 2010 година во општина центар во ОУ „Јохан Хајнрих - Песталоци“.

Нашата мисија во Fit One не е само да им помогнеме на луѓето да ослабат, туку да го сменат комплетно својот начин на живеење. Едноставно се трудиме вежбањето да стане секојдневна здрава навика на секој човек. Секому му е потребна минимум 30 мин. физичка активност, три пати во неделата, за да ја подобри флексибилноста, работата на кардиоваскуларниот систем, да го намали стресот, да одржи добра килажа и комплетно да биде здрав. Покрај физичката активност, потребно е да се грижите и здраво да јадете. Всушност тоа е клучот за комплетен успех.

Но секој не е во можност тоа да го прави сам! Затоа сме ние тука да ве насочине и да ви укажеме како да се грижите за своето здравје и тело. Без разлика која е вашата мотивација (да ослабете, да имате повеќе енергија, да се грижите за вашите деца после долгиот и напорен ден на работа или едноставно да изгледате подобро), ние ви гарантираме сигурни резултати и ќе се грижиме секој од вас да биде поздрав, посреќен и да биде полн со енергија. Ние располагаме со искусни и професионални инструктори кои ќе ве мотивираат и ќе ви помогнат да ги остварите вашите цели. Приклучете се во некоја од групите и ќе видите како вежбањето станува забава.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ