Целосна релаксација на сите сетила! 61% попуст на Зен холистичка масажа на цело тело со масло од шафран во студио Аку Сана во вредност од 1000 ден. по цена од 390 ден.

Цена

390 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

61%

Заштеда

610 ден.

Купени: 36

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Букурешка 12-6

  Одведи ме таму

  078 219 923

Добивате

Зен холистичка масажа на цело тело со масло од шафран (времетраење: 40 мин.)

* За купени 2 или повеќе купони од оваа зделка добивате гратис 15 минутна акупресурна масажа на глава, врат и раменици

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.09.2019 до 31.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на 078 219 923

Опис

Секојдневно нашето тело е експонирано и трпи големи оптеретувања. Оптеретувањата можат да бидат проследени со болки и напнатости, тие се јавуват како резултат на неправилно седење, или долготрајно стоење.

Болката и напнатоста кои се јавуват преставуват непријатност за целиот организам и во зависност од причината болнот синдром може да биде од краткотраен или долготраен карактер.

Краткотрајната болка и напнатоста се последица на моменталниот замор или оптеретувањето, додека долготрајната болка и чувтсвото на напнатост можат да бидат како последица на здравствени проблеми како што се ишијас, дискус хернија и слични други состојби.

Во зависност од причинителот на болката но и од напнатоста траба да се практикува масажата на телото.

Зошто е потребано да се разликуват причинителите на болката и напнатоста во телото пред почетокот на масажата?

На прво место, пред да почнеме со масажата, потребно е да се запознаеме со причината на болката или напнатоста, од причина што болката може да би биде предизвикана од здравствени заболувања како проекција на болка на одредени органи затоа масажата треба да биде исклучиво професионална изведена од стручно лице. Со не-стучно масирање може да се предизвикат дополнитени болки и компликација.

Улога на шафрановото масло во масажата:

Шафранот делува опојно и смирувачки на нашето тело. Го зацврснува сонот ги  намалува болките и грчевите во нашето тело. Исто така шафранот го подобрува расположението, така да масажите со маслото од шафран помагат во намалувањето на напнатоста, акзиозноста и чувството на депресија. Шафранот се употребува и како зачин во секојдневната исхрана. Масажата со масло од шафран е контриндицирана кај луѓе со висок крвен притисок, бидејки шафранот ја подобрува циркулацијата во крвните садови и во мозокот.

Како се острануваат напнатостите и болкате?

Кога е во прашање масажата за моментална болка и чувство на напнатост, масажата треба  да се изведува со внимателни движења, обидувајќи се да се пронајдат точките и зоните на грбот кои се под спазам односно имаме  рчење на мускулатурата. Тие точки и зони предизвикуват болка и напнатост  и потребно е да се опуштат со масажата. Тие точки се опуштаат со умерено јак притисок. Масирањето не треба да биде прегрубо и не треба да се масират зоните на пршлените.

Корисни ефекти на масажата?

 • Елиминација на стрестот
 • Отстранување на болка
 • Психичко опуштање
 • Поборување на држењето на телото
 • Забрзување на циркулацијата
 • Намалување на крвниот притисок
 • Опуштање на мускулното ткиво
 • Зголемувањето на подвижноста и флексибилноста на зглобовите
 • Поквалитетно и по длабоко дишење
 • Јакнење на имунитетот
 • Потикнување на само-излекување
 • Благотворно влијание на нервниот систем
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

bundalevska

Колку време трае масажата?

Член на Grouper од: 16-11-2012

sandra

Здраво, ве информираме дека времетраењето на масажата е 40 минути.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.