60% попуст на медицинска акупунктура или dry needling во комбинација со интерцрвена ламба од Fit Physiotherapy од Fit Physiotherapy во вредност од 1000 ден. по цена од 400 ден.

img

Цена

400 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

60%

Заштеда

600 ден.

Преостанато време

 • Лазар Трповски 1-5-6/2/3, Скопје

  Одведи ме таму

  075 247 243

  physiotherapy@gmail.com

Добивате

Медицинска акупунктура или dry needling во комбинација со интерцрвена ламба

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.03.2020 до 31.07.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи и за мажи и за жени

Опис

Dry Needling или интрамускулна стимулација е ефикасна техника за третирање на мускулна болка и миофасцијална дисфункција и враќање на функционалноста на ткивата. Техниката се состои со пенетрирање на тенка игла во "тригер точките" во мускулите и е исклучително ефективна за опуштање на хиперактивните мускули, без инјектирање на медикаменти. Дејството се базира на неурофизиолошките принципи на дејствување и како медицинска тераписка процедура е прифатена во повеќето западно европски здравствени системи.

Инфрацрвената ламба е форма на физикална терапија која потекнува од почетокот на минатиот век. Се заснова на емисија на ултравиолетови зраци (УВА и УВБ). Начинот на кој ултравиолетовата светлина има терапевтски ефекти врз болни состојби сè уште не е прецизно дефиниран во научните кругови, но ефектот е докажан сто години. Претпоставката на научната јавност е дека одредени квантни енергии навлегуваат и апсорбираат во клетките и со тоа се стимулира поголема секреција на АТ.
Влијание на инфрацрвени зраци на ткиво, пред се со термички ефект и може да се рефлектира ЛОКАЛНО или РЕФЛЕКС (преку рефлексни зони).
Применетите области на кожата може да развијат мало црвенило, еритема што се обновува до 2 часа по терапијата.
Колку е помала бранова должина на зрачење, толку е поголема квантумната светлина (гама зраци, IR). Се користи при вазодилатација на ткивата, забрзување на клеточниот метаболизам, забрзана лимфна микроциркулација како и намален мускулен спазам.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.