Дестинација Македонија! Забава и релакс во Aqua Spark! До 50% попуст на дневна карта за користење на отворени базени + спа центарот за деца и возрасни во Aqua Spark (дел од комплекс Бања Косоврасти)

img

Цена од

300 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

450 ден.

Попуст

33%

Заштеда

150 ден.
 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • Бањиште, Macedonia

  Одведи ме таму

  046 842 222,046 842 095

  [email protected]

Купи ја оваа зделка со Mastercard картичка и добиј 5% cashback во твојата торбичка. Прочитај повеќе ТУКА.

Добивате

Опции на понудата:

Една карта за деца 450 ден. (7 еур)
300 ден. (5 еур)
Една карта за возрасен 1,600 ден. (26 еур)
800 ден. (13 еур)

 • Користење на отворени базени и атракции (од 09:00-20:00 ч.)
 • Kористење на СПА центарот (парна бања, инфраред сауна, финска сауна) во Aqua Spark (во зависност од временските услови или периодот)
 • Mасажа со времетраење од 30 минути  

* Купоните може да се користат по одлуката за отворање на хотелите и со препораки за сите протоколи за прием и престој на гости.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.06.2020 до 30.09.2020
 • Задолжително е приложување на отпечатен ваучер на влезот во Aqua Spark
 • Не е задолжително за направите резервација
 • Еден купон важи за едно лице
 • Во цената за дневна карта за деца, не е вклучена масажа
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Објектот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Опис

Вкупна површина на Аква Спарк над 6000 м2 и располага со:

 • Полу олимписки базен (25x12.5) кој се поврзува со внатрешен базен од 150 m2, во кој ги има следните атракции: Водопад, Пештера, над 20 хидромасажни дизни, грејзлер, печурка, 3х водени топови, масажа на различни точки на телото, мрзлива река, противструјно, 4 лежалки, 3 x лежалки со воздушна масажа. Базенот е длабок од 60 cm до 150 cm
 • Детски базен со вкупна површина од над 450 m2, во која има кула за играње и тобогани за деца на возраст 3-12 години, со 63 разни атракции. Длабочина на базен 20-30 cm
 • Базен за деца и возрасни со 2 тобогани од 3.6 метри платформа , octopus slide играчка за деца и печурка, со вкупна површина од над 200 м2 (100м2 со длабочина од 120 cm и 100м2 со длабочина 30 cm)
 • Бар ресторан 250 м2
 • 3 соби за масажа, од кои едната е со џакузи, како и соба за маникир и педикир - овие услуги се со доплата, не се вклучени во цената за дневната карта
 • Машки и женски гардеробери

Бања Косоврасти е современ ресорт со 75 модерни соби, сите со поглед кон Дебарското Езеро. Прекрасна природа, високи планини, кањонот на реката Радика, Дебарското Езеро Шпилје и пешачките патеки, се најпогодното место за релаксирачки прошетки како и за оние што бараат авантури и предизвици. Водата богата со здравје, со векови има докажано дека е единствено решение за лекување на разни болести.
Бања Косовраст има професионален лекарски тим кој ги применува старите природни фактори како и најсовремените достигнувања во медицината. Резултатите внимателно се следаат и се споредуваат со планираните. Особено внимание се обврнува за мотивирање на клиентите за активно учество во реализација на сите планирани активности, за ефективен третман за време на престојот.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ДЕБАР

 • Термоминералните води се прочуени и се вбројуваат меѓу најпознатите бањски лековити води во Европа и светот за лекување на разни болести
 • Дебарските Бањи се рангирани на прво место во Европа а трето во светот.
 • Во непосредна близина е гипсената пештера Алчија, заштитено подрачје во категоријата - споменик на природата.
 • Долнореканските моми и жени со вештината која ја наследиле и научиле од нивните мајки и баби, прават вистински чуда од областа на рачната изработка. 
 • Изработуваат шамии со киски (висулци), од монистра, клабодан, свила, волница или волнена преѓа, везени, исплетени и исткаени.  Етно накит Made in Macedonia кој допрва ја очекува својата светска промоција.
 • Дебарската котлина има блага медитеранска клима во лето, и планинската клима во зима.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.