Звукот на традицијата! 71% попуст на два албума со македонска музика преработени во оригинални звуци од виолина и флејта во вредност од 1000 ден. по цена од 290 ден.

Цена

290 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

71%

Заштеда

710 ден.

Купени: 7

Добивате

Попуст на два албума со македонска музика преработени во оригинални звуци од виолина и флејта

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2020 до 20.03.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна нарачка на ЦД-то на следниов мејл: ermalskupi@yahoo.com

Опис

ДУО СКУПИ - Најоригиналниот музички бенд во Македонија.

 • Категорија: ''world music''
 • Македонска музика само со флејта и виолина.
 • Аранжмани на стари македонски песни и ора преработени во нов модерен звук, расплет на повеќе жанрови (џез, етно, класика, поп, рок, итн.)

1: Музичкиот албум ги има следниве нумери:

 • Сношти сакав да ти дојдам
 • Касапско оро
 • Зајди зајди
 • Море сокол пие
 • Си заљубив едно моме
 • Гајдарско оро
 • Скопско оро
 • Јовано Јованке 

2: Музичкиот албум ги има следниве нумери:

 • Со маки сум се родил јас
 • Пајдушко оро
 • Се посврши сербез Донка 
 • Опа иха
 • Не си го продавај Кољо чифликот
 • Калајџиско оро
 • Дафино вино црвено
 • Јано мори
 • Море Дончо Мераклија
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.