56% попуст на алерго тест со испитување на 30 алергени (на храна, инхалаторни и педијатриски) во дијагностичка лабораторија ПЗУ Павлина во вредност од 2200 ден. по цена од 970 ден.

Вредност

2200 ден.

Попуст

56%

Заштеда

1230 ден.

Купени: 21

 • ул. Огњан Прица бр. 39 (н. Кисела вода)

  Одведи ме таму

  02 2771 112

  pzupavlina@gmail.com

Добивате

Алерго тест со испитување на 30 алергени (на храна, инхалаторни и педијатриски)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.03.2019 до 15.04.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Тестот е наменет за деца и возрасни
 • Не е потребно со себе да носите здравствена легитимација, упат или плави картони
 • Понудата важи само за лабораторијата ПЗУ "Павлина" во Скопје
 • Не е потребно претходно закажување
 • Комплетните резултати се добиваат на емаил
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Дознајте на што сте алергични! Пронајдете го решението за вашиот проблем! Со оваа понуда добивате испитување на тотален IgE и плус 20 алергени по ваш избор.

Алергии: Алергиите претставуваат пореметување на имунолошкиот систем. Тие спаѓаат во преосетливост најчесто од тип 1. Алергиите настануваат со внесување на непожелен антиген во организмот што може да доведе до разни пореметување во организмот како анафилактичен шок. Најчесто имуглобините од типот E (IgE) претставуваат најчести антитела кои штo реагираат при внес на одредени антигени во организмот, што значи дека секоја алергиска реакција мора да е проследена со зголемено ниво на IgE во крвта.

Интолеранција на храна: Многу состојби и болести се поврзани со зголемено или намалено внесување на одредени видови на храна. Како што се наследни болести, дијабетисот, вишокот на килограми, кардиоваскуларни болести, малигни заболувања, системски заболувања, алергии и сл. Со анализирање на специфични имуноглобини од тип G подтип 4 би можеле да детектираме кој вид на храна не му одговара на организмот. Со овие анализи може да дојде до подобрување на физичката и психичката состојба на лицето кое е испитувано.

 Основани 2009 година, ПЗУ Павлина е лабораторија со екстерна контрола од BioRad ги работиме сите хематолошки, биохемиски, имунолошки и микробиолошки анализи. Крвна слика, клиничка хемија, полови хормони, тироидни хормони, автоантитела, серологија, плазма протеини, урина, туморски маркери, мониторирање на лекови, алерготестови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.