64% попуст на алерго тест со испитување на 30 алергени (на храна, инхалаторни и педијатриски) во СкринЛаб Биохемиска Лабораторија во вредност од 2200 ден. по цена од 970 ден.

img

Цена

799 ден.

Вредност

2200 ден.

Попуст

64%

Заштеда

1401 ден.

Купени: 20

 • ул. Огњан Прица бр. 39 (н. Кисела вода)

  Одведи ме таму

  078 434 837 ; 02 277 1112

  pzupavlina@gmail.com

Добивате

Алерго тест со испитување на 30 алергени (на храна, инхалаторни и педијатриски)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.09.2020 до 30.11.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Тестот е наменет за деца и возрасни
 • Не е потребно со себе да носите здравствена легитимација, упат или плави картони
 • Задолжителна претходна резервација
 • Комплетните резултати се добиваат на емаил

Опис

Дознајте на што сте алергични! Пронајдете го решението за вашиот проблем! Со оваа понуда добивате испитување на тотален IgE и плус 20 алергени по ваш избор.

Алергии: Алергиите претставуваат пореметување на имунолошкиот систем. Тие спаѓаат во преосетливост најчесто од тип 1. Алергиите настануваат со внесување на непожелен антиген во организмот што може да доведе до разни пореметување во организмот како анафилактичен шок. Најчесто имуглобините од типот E (IgE) претставуваат најчести антитела кои штo реагираат при внес на одредени антигени во организмот, што значи дека секоја алергиска реакција мора да е проследена со зголемено ниво на IgE во крвта.

Интолеранција на храна: Многу состојби и болести се поврзани со зголемено или намалено внесување на одредени видови на храна. Како што се наследни болести, дијабетисот, вишокот на килограми, кардиоваскуларни болести, малигни заболувања, системски заболувања, алергии и сл. Со анализирање на специфични имуноглобини од тип G подтип 4 би можеле да детектираме кој вид на храна не му одговара на организмот. Со овие анализи може да дојде до подобрување на физичката и психичката состојба на лицето кое е испитувано.

За компанијата

Основани 2009 година, СкринЛаб Биохемиска Лабораторија е лабораторија со екстерна контрола од BioRad ги работиме сите хематолошки, биохемиски, имунолошки и микробиолошки анализи. Крвна слика, клиничка хемија, полови хормони, тироидни хормони, автоантитела, серологија, плазма протеини, урина, туморски маркери, мониторирање на лекови, алерготестови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.