46 ја следат оваа компанија


ALFA PLAM Шпорет на дрва Алфа 55 ЕК-550 Термо 2 5 KW + 2 години гаранција

12890 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • 5 KW
 • Димензија на шпорет: 965 x 612 x 780 mm
 • Димензија на рерна: 550 x 540 x 195 mm
 • Дијаметар на оџак: 120 mm
 • Енергетска ефикасност: 70,5 / 76,5 %
 • Нето тежина на производот: 98 kg
 • Бруто тежина на производот: 113 kg
 • Површина на загревање: 32 m2 / 83 m3
 • Мултифункционален производ наменет истовремено за загревање на просторијата, печење и готвење
 • Шпорет создаден од високо квалитетни гусани и лимени делови кои овозможуваат долг период на користење и ложење на шпоретот
 • Обивката заштитена со емајл отпорен на високи температури (800°)
 • Челичните плочи за готвење лесно се помрднуваат за темелно чистење
 • Ложиштето обложено со шамотни плочи со карактеристика да акумулираат топлина обезбедувајќи повисока температура кој се оддава во просторијата
 • Снабдување со примарен и секундарен воздух од вратата на ложиштето и вратата на пеплникот
 • Снабдувањето со секундарен воздух овозможува чисто, целосно и ефикасно согорување
 • Лесно подигнување на фиоката наменета за одложените горива за ложење во долниот дел на шпоретот
 • Огромен волумен на рерната 58л овозможува  рамномерно печење
 • Можност за повеќе начини на поврзување кон оџакот: странично и одозгора

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.