46 ја следат оваа компанија


ALFA PLAM Шпорет на дрва Алфа 90Х Фаворит 8 KW + 2 години гаранција

29790 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • 8 KW
 • Димензија на шпорет: 900 x 600 x 850 mm
 • Димензија на рерна: 460 x 440 x 260 mm
 • Дијаметар на оџак: 120 mm
 • Енергетска ефикасност: 76 / 72 %
 • Нето тежина на производот: 149 kg
 • Бруто тежина на производот: 168 kg
 • Површина на загревање: 60 m2 / 150 m3
 • Челична плоча за готвење, постои можност да се потргне плочата и темелно да се исчисти
 • Можност за готвење на целата површина на плочата
 • Рамномерно печење во рерната
 • Специјален клуч за отварање на вратата на ложиштето во случај на загревање на рачката
 • Ложиштето е обложено со заменливи шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат температурата на согорувањето
 • Регулаторот за снабдување со примарен воздух на вратата на пепелникот
 • Регулаторот за снабдување со секундарен воздух на внатрешната страна на вратата на ложиштето
 • Снабдувањето со секундарен воздух обезбедува почисто согорување, односно догорување на претходно непотполно согорени производи
 • Двојно стакло на вратата на рерната, со вграден термометар
 • Отворена врата на рерната – поголема емисија на топлина за загревање на просторијата
 • Затворена врата на рерната – помала емисија на топлина во просторијата
 • Отвор за чистење на внатрешноста на шпоретот
 • Две положби на решетката во ложиштето за функционирање на шпоретот во лето и зима
 • Фиока за горивото се наоѓа во долниот дел на шпоретот
 • Можност за повеќе начини на поврзување кон оџакот: странично, одозгора и од задната страна

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.