46 ја следат оваа компанија


ALFA PLAM Шпорет на дрва Алфа 70 Доминант 7 KW со боја по избор + 2 години гаранција

27290 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • 7 KW
 • Димензија на шпорет: 700 x 600 x 850 mm
 • Димензија на рерна: 330 x 440 x 260 mm
 • Дијаметар на оџак: 120 mm
 • Енергетска ефикасност: 76,4 / 79,1 %
 • Нето тежина на производот: 126,5 kg
 • Бруто тежина на производот: 143,5 kg
 • Површина на загревање: 60 m2 / 150 m3
 • Челична плоча за готвење, постои можност да се потргне плочата и темелно да се исчисти
 • Можност за готвење на целата површина на плочата
 • Рамномерно печење во рерната
 • Стакло на вратата на ложиштето, овозможува да се гледа огнот во ложиштето
 • Ложиштето е обложено со шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат температурата на согорувањето
 • Регулаторот за снабдување со примарен воздух на вратата на пепелникот
 • Двојно стакло на вратата на рерната, со вграден термометар
 • Отворена врата на рерната – поголема емисија на топлина за загревање на просторијата вратата на рерната
 • Затворена врата на рернта – помала емисија на топлина во просторијата
 • Отвор за чистење на внатрешноста на шпоретот
 • Две положби на решетката во ложиштето за функционирање на шпоретот во лето и зима
 • Фиока за горивото се наоѓа во долниот дел на шпоретот
 • Можност за повеќе начини на поврзување кон оџакот: странично, одозгора и од задната страна

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.