ALFA PLAM Шпорет на дрва Алфа 55 ЕК-550 Термо 2 5 KW + 2 години гаранција

12890 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • 5 KW
 • Димензија на шпорет: 965 x 612 x 780 mm
 • Димензија на рерна: 550 x 540 x 195 mm
 • Дијаметар на оџак: 120 mm
 • Енергетска ефикасност: 70,5 / 76,5 %
 • Нето тежина на производот: 98 kg
 • Бруто тежина на производот: 113 kg
 • Површина на загревање: 32 m2 / 83 m3
 • Мултифункционален производ наменет истовремено за загревање на просторијата, печење и готвење
 • Шпорет создаден од високо квалитетни гусани и лимени делови кои овозможуваат долг период на користење и ложење на шпоретот
 • Обивката заштитена со емајл отпорен на високи температури (800°)
 • Челичните плочи за готвење лесно се помрднуваат за темелно чистење
 • Ложиштето обложено со шамотни плочи со карактеристика да акумулираат топлина обезбедувајќи повисока температура кој се оддава во просторијата
 • Снабдување со примарен и секундарен воздух од вратата на ложиштето и вратата на пеплникот
 • Снабдувањето со секундарен воздух овозможува чисто, целосно и ефикасно согорување
 • Лесно подигнување на фиоката наменета за одложените горива за ложење во долниот дел на шпоретот
 • Огромен волумен на рерната 58л овозможува  рамномерно печење
 • Можност за повеќе начини на поврзување кон оџакот: странично и одозгора

Детали за испорака

Подигнување

Производот може да го подигнете од локациите на "Авио Трејд". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Авио Трејд" овде
Купениот производ можете да го подигнете 24 часа по купувањето после 12 часот во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

Испорака

Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..

Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.