ALFA PLAM Шпорет на дрва Алфа 70 Фаворит 7 KW + 2 години гаранција

26790 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • 7 KW
 • Димензија на шпорет: 700 x 600 x 850 mm
 • Димензија на рерна: 330 x 440 x 260 mm
 • Дијаметар на оџак: 120 mm
 • Енергетска ефикасност: 74 / 73 %
 • Нето тежина на производот: 124,5 kg
 • Бруто тежина на производот: 141,5 kg
 • Површина на загревање: 60 m2 / 150 m3
 • Челична плоча за готвење, постои можност да се потргне плочата и темелно да се исчисти
 • Можност за готвење на целата површина на плочата
 • Рамномерно печење во рерната
 • Специјален клуч за отварање на вратата на ложиштето во случај на загревање на рачката
 • Ложиштето е обложено со заменливи шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат температурата на согорувањето
 • Регулаторот за снабдување со примарен воздух на вратата на пепелникот
 • Регулаторот за снабдување со секундарен воздух на внатрешната страна на вратата на ложиштето
 • Снабдувањето со секундарен воздух обезбедува почисто согорување, односно догорување на претходно непотполно согорени производи
 • Двојно стакло на вратата на рерната, со вграден термометар
 • Отворена врата на рерната – поголема емисија на топлина за загревање на просторијата
 • Затворена врата на рерната – помала емисија на топлина во просторијата
 • Отвор за чистење на внатрешноста на шпоретот
 • Две положби на решетката во ложиштето за функционирање на шпоретот во лето и зима
 • Фиока за горивото се наоѓа во долниот дел на шпоретот
 • Можност за повеќе начини на поврзување кон оџакот: странично, одозгора и од задната страна

Детали за испорака

Подигнување

Производот може да го подигнете од локациите на "Авио Трејд". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Авио Трејд" овде
Купениот производ можете да го подигнете 24 часа по купувањето после 12 часот во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

Испорака

Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..

Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.