ALFA PLAM Шпорет на дрва Алфа 90Х Доминант 8 KW со боја по избор + 2 години гаранција

30290 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • 8 KW
 • Димензија на шпорет: 900 x 600 x 850 mm
 • Димензија на рерна: 460 x 440 x 260 mm
 • Дијаметар на оџак: 120 mm
 • Енергетска ефикасност: 76,3 / 77 %
 • Нето тежина на производот: 147 kg
 • Бруто тежина на производот: 166 kg
 • Површина на загревање: 70 m2 / 175 m3
 • Челична плоча за готвење, постои можност да се потргне плочата и темелно да се исчисти
 • Можност за готвење на целата површина на плочата
 • Рамномерно печење во рерната
 • Стакло на вратата на ложиштето, овозможува да се гледа огнот во ложиштето
 • Ложиштето е обложено со шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат температурата на согорувањето
 • Регулаторот за снабдување со примарен воздух на вратата на пепелникот
 • Двојно стакло на вратата на рерната, со вграден термометар
 • Отворена врата на рерната – поголема емисија на топлина за загревање на просторијата вратата на рерната
 • Затворена врата на рернта – помала емисија на топлина во просторијата
 • Отвор за чистење на внатрешноста на шпоретот
 • Фиока за горивото се наоѓа во долниот дел на шпоретот
 • Можност за повеќе начини на поврзување кон оџакот: странично, одозгора и од задната страна

Детали за испорака

Испорака

Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..

Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.