ALFA PLAM Шпорет на дрва Регулар 46 Делукс 2 Шатиран 5 KW + 2 години гаранција

17690 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • 5 KW
 • Димензија на шпорет: 915 x 565 x 850 mm
 • Димензија на рерна: 460 x 485 x 185 mm
 • Дијаметар на оџак: 120 mm
 • Енергетска ефикасност: 74 / 77 %
 • Нето тежина на производот: 105 kg
 • Бруто тежина на производот: 120 kg
 • Површина на загревање: 50 m2 / 125 m3
 • Челичните плочи за готвење, постои можност да се помрднуваат за темелно чистење
 • Ложиштето обложено со шамотни плочи со карактеристика да акумулираат топлина обезбедувајќи повисока температура која се оддава во просторијата
 • Регулатори за снабдување со примарен и секундарен воздух од вратата на ложиштето и вратата на пепелникот
 • Снабдувањето со секундарен воздух обезбедува почисто согорување, односно догорување на предходно непотполно согорени производи
 • Фиоката за горива се наоѓа во долниот дел на шпоретот – лесно се помрднува
 • Поврзување кон оџакот на два начина: странично и одозгора

Детали за испорака

Подигнување

Производот може да го подигнете од локациите на "Авио Трејд". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Авио Трејд" овде
Купениот производ можете да го подигнете 24 часа по купувањето после 12 часот во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

Испорака

Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..

Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.