Нова година: Нови знаења! 96% попуст на онлајн курс за Coding with Python For Beginners од Alpha Academy во вредност од 15 190 ден. (245 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

РАСПРОДАДЕНО

Нова година: Нови знаења! 96% попуст на онлајн курс за Coding with Python For Beginners од Alpha Academy во вредност од 15 190 ден. (245 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

15,190 ден.

Попуст

96%

Заштеда

14,632 ден.

Купени : 3

Добивате

Онлајн курс за Coding with Python For Beginners + завршен испит

*Времетраење на курсот: 8 часа и 36 минути


Услови

  • Купонот може да се искористи од 15.12.2018 до 31.01.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Python е моментално еден од најупотребуваните програмски јазици. Со овој курс наменет за почетници ќе научите како да започнете за го користите овој програмски јазик. Синтаксата на јазикот е чиста и должината на кодот е релативно кратка. Учењето на Python е забавно затоа што затоа што ви овозможува да размислите за проблемот отколку да се фокусирате на синтаксата. Доколку имате желба да научите нов програмски јазик и да добиете нова вештина, вклучете се во курсот.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА

Курсот нуди 3 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ