95% попуст на онлајн курс за Life Coaching Skills од Alpha Academy во вредност од 10 292 ден. (166 eur) по цена од 496 ден. (8 eur)

Цена

496 ден.

Вредност

10292 ден.

Попуст

95%

Заштеда

9796 ден.

Купени: 5

Добивате

Онлајн курс за Life Coaching Skills

Услови

  • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 01.06.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Секому е потребен ментор на едне или на друг начин, во одреден период од животот - без разлика дали тоа е за врска, финансиски или кариерен проблем. Добриот совет во тешки времиња е она што е потребно. Доколку сакате да се мотивирате себе си или да им помогнете на другите да го сторат тоа, оваа диплома за сертифицирани обучувачи за животни вештини е алатката за вас што ќе ви ги даде потребните вештини.

Овој курс е дизајниран да ви помогне да постигнете инспиративен животниот стил и да им помогнете на другите во процесот. Од тука ќе научите да дефинирате и да разберете што е среќен и успешен живот. Вие ќе бидете во можност да ја искористите мотивацијата со цел да се поттикнете самоусовршување во овој процес, да ги видите разликите помеѓу целите и вредностите и да ги идентификуваат особините кои ќе ви помогнат да водите успешен живот. Управувањето со стресот и времето ќе ви стане дел од вашата природа, и ќе научите како да го максимизирате својот потенцијал и да ги надминете пречките. Понатаму ќе научите како успешниот живот е поврзан со образованието, социјалните улоги, одржувањето на рамнотежата во работата и многу повеќе.

Сите овие комбинирани резултати водат до одличен и исполнет живот, и со помош на овој курс ќе им помогнете на другите да дојдат каде и да посакуваат да стигнат.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА

Курсот нуди едногодишен пристап. Има 35 теми на кои што ќе можете да слушнете информации како и 2 квиза во текот на курсот, како и завршен тест

По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.