Продукти за депилација Depil ZONE

80 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Шифра:

070
 • Kosturski Heroi, Skopje

  Одведи ме таму

  078 261 997

Опис

 • Зелен стик за депилација – ALOE VERA Tio2 (со титаниум диоксид), без колофонија. Лесен за употреба.
 • ANTI REDNES Масло за после депилација, ги отстранува остатоцитр од восок од површината на кожата, оставајќи пријатно чувство на кожата. Не остава масни траги.
 • Арган - восок за депилација
 • CLEAN & COOL Масло за чистење на восок, го отстранува остатокот на восок од кожата. Дезинфицира и лади.
 • Златен стик за депилација – GOLD, чист и практичен за употреба, roll on системот овозможува употреба без капење. Ниската точка на топење го прави погоден за кожата со васкуларни проблеми и чувствителна на топлина кожа. Рамномерно се отстранува со лентите за депилација.
 • Седефаст стик за депилација – LAVANDER TiO2 (со титаниум диоксид и мирис на лаванда), без колофонија. Има кремаста структура и е многу лесен за употреба.
 • Седефаст стик за депилација – LEMON TiO2 (со титаниум диоксид и мирис на лимон), без колофонија. Има кремаста структура и е многу лесен за употреба.
 • Седефаст стик за депилација – PEARL, чист и практичен за употреба, roll on системот овозможува употреба без капење. Ниската точка на топење го прави погоден за кожата со васкуларни проблеми и чувствителна на топлина кожа. Рамномерно се отстранува со лентата за нанесување при депилација.
 • PINK стик за депилација – PINK TiO2 (со титаниум диоксид), без колофонија. Лесен за употреба.
 • Траки за депилација – професионални траки за депилација со ладен восок со стандардни димензии од 20см х 7см.

DEPIL ZONE производите за депилација претставуваат низа производи за депилација на козметичката куќа Прима. Таа е наменета за професионални салони за нега на убавина и е практично, хигиенско и економично решение во работата за елиминирање на несаканите влакна.
DEPIL ZONE производите се со висок квалитет, пријатен мирис и практично пакување, кои со нивната хемиска формула го намалуваат ефектот на болката, појавата на црвенило и ја стимулираат регенерацијата на кожата по депилација. Затоа, тие претставуваат идеално решение за професионална работа со чувствителна и проблематична кожа, која е склона кон алергии и раст на влакна. Програмата Depil zone е најлесниот начин за долготрајно чувство на мазна и мека кожа, свиленкаста на допир!

За компанијата

Центарот за Естетика Алтер Его постои веќе 7 години со основна дејност - професионални третмани на лице и тело, под контрола на специјалист дерматолог. Други третмани кои ги нуди стоудиото се медицинска масажа, која ја изведува сертифициран физиотерапевт; Органски депилации изведувани од сертифициран козметолог. Официјални претставници и дистрибутери на Прима козметика.

Prima козметика е еден од лидерите во областа на производите за нега на лице, тело, коса, кожа и нокти за професионална употреба. Основана во 1987 година, како компанија во семејна сопственост. Прима козметика со текот на годините ја гради својата репутација преку развивање на над 300 производи кои се препознатливи по нивниот исклучителен и постојан квалитет. Обезбедуваат козметика во фризерски салони, СПА и велнес центри, бањи, дерматолошки ординации, центри за физикална терапија и рехабилитација во Србија и регионот. Мисијата на основачите на Прима Козметика е да им даде на деловните партнери доверба и безбедност преку производи со супериорен квалитет, модерна технологија и модерен дизајн. Благодарение на нашето долгогодишно искуство во областа на нега на кожата и ноктите, иновативниот дух и креативниот пристап кон најновите трендови, производите на Прима козметиката целосно ги исполнуваат целите за кои се наменети.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.